#2
wiesz co... to aparat legenda na pewno w necie znajdziesz mnostwo info na jego temat...

kiedys był to super extra topowy i niezastapiony model, dziś dalej tak jest pod warunkiem że znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie, skompletujesz sobie doń optyke itp...

jest git, pracowałem na ae1 marzac o a1... teraz wole coś z af :)

pozdrawiam :)

#3
Tego modelu chyba nie musze opisywac , wiec przejde odrazu do moich wrazeni z jedo uzytkowania.
Ogromna zaleta jest wielki wybor szkieł , ja osobiscie mam 4 obiektywy - Caon FD 50mm 1:1,8 , Canon FD 70-150 1:4,5 , Makinon 28-80 MC 1:3,5 , AutoOptima 300mm 1:5.5
Seryjny obiektym jest spoko , szybko ustawia sie ostrość ale mógby mieć lepsze światło , mam w drugim Canon'ie FTb - 50mm 1,1:4 ( :) ) oraz Tokina 80-200mm 1:4 . Korpus jest barzo wygodny , szczególnie dzięki Action Grip , dostep do przycisków i pokrętła dobry , troche nie wygodne jest umiejscowienie podglądu i memo , ale da sie zyc.
Wyświetlacz przejżysty , wszystkie dane na miejscu , brak natomiasz wartości przysłony w trybie Stopped-down .
Mozliwośc podłaczenia Winder'a czy silnika , robi z tego modelu bardzo ciekawa kompozycje , moze troche glośnie. Winder max 2kl/s z Motor'em MA do 5kl/s
Czasy 1/1000s > 30s, plynie chodza ( kuleczkiem ) ale moglo byc ciut szybsciej np 1/2000. Szkoda ze nie dodali do tego modelu.
Wada jest bateria , jak padnie nic nie dziala . migawka elektronicznie sterowana .
Robienie zdjęc jest samą przyjemnościa :)

Pozdrawiam , moze jakis inny użytkownic A-1 cos napisze ? :)

Narka :)