Canon D5 vs 20D oba z 24-70 f/2.8L

#1
Jako, że mój przyjaciel na niedzielnej giełdzie wymienił za drobną dopłatą :) 20D na 5D postanowiłem potestować to cudo. Mamy te same główne obiektywy (24-70 f2.8). Pierwsze wrażenia: lepiej leży w dłoni ale jest jakby lżejszy - ciężki obiektyw leci do przodu. Lepiej wykonany uchwyt. Brak wbudowanej lampy. Nadal brak wyciągniętego przycisku do zmiany na monochrom. Dlaczego tego nie zrobią??? Po co przycisk wydruku bezpośredniego??? To nie IXUS do ciężkiej cholery!
Zdjęcia: jest pełna klatka.... Obiektyw 24-70 to rzeczywiście 24-70 a nie x1,6.... szeroki kąt się pojawił. Te same ujęcia w tych samych warunkach, tym samym obiektywem: 5D robi jakby bardziej miękko, przejścia tonalne są chyba subtelniejsze. Matryca pełnowymiarowa i ponad 12-sto megowa rejestruje pewnie wiecej niż moja "dedwudziestkowa". Podobne wyniki w świetle naturalnym jak i przy dobłyśnięciu lampką.
Wizjer jasny, doskonale się patrzy. Wyświetlacz LCD duży - da się ocenić kompozycję fotki - dużo sprawniej niż na moim znaczku pocztowym w miejscu wyświetlacza.
Strasznie przyjemny, dźwięk migawki - naprawdę nice :)
Może to nie ważne ale powinniście to usłyszeć.

Wnioski: nie zmienię jeszcze mojej 20. Trzyma poziom w konfrontacji z 5tką. Kupie raczej jeszcze jedno dobre oko.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2006 2:22 am przez Kair1203, łącznie zmieniany 1 raz.

#4
a_n_y pisze:a co to? blog Smile (przepraszam ale nie widze sensu w pisaniu takich postów)

ten dział należy do informacyjnych, jak wskazuje jego opis :

Nasze opisy aparatów, testy obiektywów, materiałów swiatłoczułych, nowych technologii obróbki obrazu...


Proszę o nie zadawanie pytań w tym dziale związanych ze sprzętem.
cron