ciemniowa lampa LED

#1
się w końcu zebrałem i zmajstrowałem sobie takową,no i ostatnio moją ciemnię zamiast żarówki z filtrem oświetlało 105 żółtych diod LED.prąd ustaliłem na 13mA,więc można przyjąć że świecą maksymalną mocą.przy bezpośrednim oświetleniu z odległości 1,5metra,papier po naświetleniu w czasie 15 minut i wywoływany przez 5 minut wykazuje lekkie zadymienie.przy oświetleniu światłem odbitym,jakieś 25cm do sufitu i 2m do kuwet zadymienia żadnego nie stwierdziłem.niemniej w ciemni jest jaśniej niż przy tradycyjnej lampie.spróbuje jeszcze dorobić moduł impulsowego sterowania diodami i w ten sposób wykorzystać efekt Schwarzschilda.przy okazji,może ktoś wie przy jak krótkich czasach się objawia w przypadku papierów?

#2
Wybacz weesee, że pytam trochę po czasie, ale jaki jest związek sterowania PWM i efektu Swarzschilda ?

Przecież, aby mieć takie samo natężenie światła, musisz dostarczyć tę samą porcję energii.

Jedyne co może mieć znaczenie, to że temperatura barwowa diod jeździ nieco w zależności od natężenia prądu i temperatury złącza.

#3
Cygnus pisze:jaki jest związek sterowania PWM i efektu Swarzschilda ?
stary temat ale odgrzebię.
jak wiadomo, czułość materiału spada przy bardzo długich ale i bardzo krótkich czasach naświetlania, i właśnie o te krótkie chodzi.
inna sprawa że używam tej lampy już 3 lata i modułu nie dorobiłem, za to lampa spisuje się świetnie, nawet przy kolorkach.

#5
Witam, przepraszam za odgrzewanie starego kotleta jak to mówią, ale zainteresował mnie fakt, że konstruujecie sobie sami lampy led do ciemni i zastanawia mnie, czy byłoby zapotrzebowanie na takie lampy led, bo ogólnie zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem różnych form oświetlenia led.


_________________
Lampy led: http://www.oswietlenieled.info - projektujemy, montujemy i produkujemy oświetlenie diodowe do pomieszczeń, zwykle sufitowe. Wykonane realizacje - http://www.oswietlenieled.info/pl-kuchn ... na-16.html - projekty oświetlenia sufitowego oraz kuchenne.
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2014 9:49 pm przez Jastrzabek, łącznie zmieniany 2 razy.

#7
Jastrzabek pisze:bo ogólnie zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem różnych form oświetlenia led
...a czy można prosić o jakieś linki do przykładowych prac :?: ....