Kodak DCS 760 i 620X

#1
Niedawnym czasem okazyjnie nabyłem droga kupna te dwie wyżej wymienione maszyny DCS 760 czułosc 400asa max matryca 6mln piksli 620X 2mln czułosc 400 - 6400 ASA max pierwsze wrazenie sa ogromne zabudowane na puszce nikona F5 i bogu dzieki bo ostanio uszkodzilem kolegi minolte 5D :( cała ergonomia i komfort pracy taki jaki otrzymujemy z F 5ka wypust 760 ki 2002 rok i 7000 klat zewnetrznie nówak DCS 620X rocznik 2001 i 9800 klatek przaebiegu stan zewnetrzny tez swietny choc pare przsetarc farby ma w sumie nowe nie sa

760 daje ładne czyste pliki nalepsze efekty otzrymujemy trzymajac sie przedzialu czułosci 80 -160 przy 200-400 troche szumi bufor zapisuje 25 klat po 1,6 klatki na sek do 25 w serii zapis odbywa sie tylko w ravie nie ma innej mozliwosci ewentualnie mozna ustwic przeisywanie z rav na jpg i likwidacje pierwszego pliku ale to wali po bateriach współpracuje ze wszystkimi lapmpami błyskowymi poczawszy od SB 16 na SB 800 skonczywszy akceptuje tez wszystkie szkła manualne AIU i AIS i takie tam kundle naprzykład sigmy exakty i inne

mierzy i wspolpracuje w pełni to dotyczy tez DCS 620X ten swiatnie sobie radzi w wysokich rejestrach czułosci generalnie pracuje ta puszka na czułosciach 1600 - 3200 bez widocznego ziarna gorzej jest przy 4000 i 6400 ( tu juz nie balansuje sam temperatury ) widac ziarno ........ ale przy 6400 na negatywie takie grochy mialem ze głowa boli to co jest z cyfry to i tak szczegól dobrze sprawuje sie przy niskim poziomie swiatła jak na tak stary korpus generalnie za cene byle jakiego D 70S zakupiłem dwie pozadne cyfry ktorymi spokojnie mozna pracowac nie bojac sie ze foty będa "plastikowe"
Miomo ze elektornicznie to staruszki jednak martyca jest swietna tylko mimo wszystko lubi swiatło trzeba miec głowe na karku aby wyciagnac z niej maxa majac niski poziom luminacji .... hmm 36 cio bitowy przekaz robi swoje ...
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2007 5:46 pm przez Emo, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
To teraz tylko wkrętarka, młoteczek i robimy z tego jeden sensowny aparat. 1.99 - pewnie super jak się robi dla Rzeczpospolitej albo Onetu - bo więcej zastosowań nie widze. I chyba też średnio bo każda agencja chce foty minimum 2000x3000px...

760 - super maszyna, ale czemu tylko z fleshem albo w południe? Oczywiście jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, można nosić obydwa. To tylko 8 kilo.

Cyknąłbyś jakieś sample tą 620tką przy czułości 400 i 6400.

#3
no no no gratulacje...
czekamy na sample...
ciekawe jak sie to trzyma... juz nie mozna powiedziec, ze mam duze lapy i puszka tez musi byc duza... bo to juz sa kolosy ;) DCS 1760gram... + duza lampa + dlugie dobre szklo = 5KG ;) ale chyba warto to dzwigac ;)

#4
zezowaty pinhol pisze:Powiedz - jak pracuje autofokus przy tej 760tce? :roll:
...ostatnio tak patrzę sobie na te wycofane z kodakowej produkcji aparaciki i tak myśle...
puszka bazuje na F5, chociaz nie wiem czy D1x nie bylby lepszym wyjsciem zamiast tego 760:)

#5
Rave byłby ...........ale ..... jakos nie znalazłem gop za 2500zł a za tyle w sumjie kupiłem te dwie puszki Waga jak waga DCS 520 i 560 ważyły podobnie wiec zadna różnica jak na to spojrzec to praktycznie zadna kasa facet mial wiec kupielm drugiego nabyłem przez przypadek gosc chcial sprzedac wiec poszedłem wyplacilem ze sciany 1500 i zabralem puszke ..... Zdjecia sa ok a PAPjakos nie narzeka Maciej Jest zadowony i cholere mi wiecej jak mam dac 16000 za puszke to wszsyscy wiecie co kupię :lol:

Co od czułosci 400 w 760 ce to czegos niue rozumiem pracujac na negatywach zawsze robilem max na 400 asa wiec ja tam problemu nie widze zreszta to jest tylko narzedzie .............. nie chce mi sie wiecej pisac ,, cze

#6
zezowaty pinhol pisze:Powiedz - jak pracuje autofokus przy tej 760tce? :roll:
...ostatnio tak patrzę sobie na te wycofane z kodakowej produkcji aparaciki i tak myśle...
Bardzo dobrze sybko płynnie i zdecydowanie ... to nie to co w F90X albo F4 komfort no. jak w Eos 1N z usm

#8
No no... widzę, że nie jestem samotny jeżeli chodzi o zainteresowanie starymi i ciężkimi puszkami... statni nabytek to EOS 1, rocznik 2001, 29000 klat na liczniku, 4.2 mpix CCD, crop 1.3, 9 kl/s, ok. 30 RAW w serii, RAW waży około 4Mb, a puszka ponad 1.60 kg... :-)
Na razie go wyczuwam, ale matryca jest bajka...

#9
Więc wiesz o co biega to te same matryce ...... wyprodukowane przez kodaka w DCS 520 była taka sama tylko o połowe mniejsza pode wzgledem cropa i ilosci pikseli
obraz jest bajka kumpel mechanik elektornik z Kodaka mówił że to światna matryca niejdena nowa 6 -8 mln pakowana w plastkiowe puszki wymieka( inie mowie tu bynajmniej o rozdzielczosci bo nie o to chodiz ) .Sam to zreszta wiem szukalem długo czegos za rozsądna cene z taka jakoscia i nie znalazłem ale wystarczy popatrzec w specyfikacji ktora martyca daje taką ogromna pijemosc tonainą i szeroki 36 bitowy przkaz informacji po 12 na kanał . A Eos1 D to świetna maszyna waga taka akurat jak to eos1 :) kazdy ktorego mialem ważył okolo 1,5 kg inaczej nie chciał :) To nie lLEica M niestety , Sa takie maszyny Nikon D2h tez jest naprawde swietny swietny pod tym względem ...

#10
Rave pisze:hehehehe, trzeba bylo wyplacic jeszcze drugie 1500 i dac mu w prezencie:)
To moze tobie rave aby tak miedzy znajomymi zostało .... co ?