#21
Dziękuję.. i tu mam problemo-dulemat : baterie. Te na 5,6V już są nie produkowane. Dałem jedną 123 i dwie LR44, co dało mi 6V. Sprawdzę jak naswietla, ale pewnie oryginalnych baterii już nigdzi enie dostanę. A może ktoś wie gdzi etakie cus można jeszcze kupić ??

K

#23
witam - pierwszy post 8)
ja również posiadam 35 ale srebrną już od 13 lat...
i jestem zachwycony :D
konwertery również miałem, ale sprzedałem - nie byłem zadowolony z efektów...ciut gorsza jakość i ciut inaczej naświetlone i różnica w ogniskowych niewielka + korekta ostrości...
baterie można kupić...w USA :D
ale przez te 13 lat tylko 3 szt. były potrzebne a na 6v też spoko
czasy sama dobiera nawet do paru sekund
jakość na 45 mm jest bajeczna...

a tydzień temu kupiłem jeszcze jedną staruszke z mocowaniem m42...za pare dni będe znał efekty...ob praktycznie identyczny tyle, że 50 mm a nie 45...

pozdrawiam Hubert

Re: Yashica elektro 35 GTN

#24
Emo pisze:wymiekłem na punkcie tej kamery urzekła mnie dyskrecja solidnością wykonania i możliwościami i nie ma co ukrywać cena, takie cacko za 300zł . Świat idzie ku łatwiejszemu i tańszemu ; i takich rzeczy już nie produkują a szkoda .....
w koncernie w którym jest Yashica która aktualnie już chyba same kompakty-badziewiany robi, za tą linie jest odpowiedzialny Contax....G1 i G2 to wnuczkowie naszych aparatów...

#25
Mam pytanie, jak wygląda dokładność działanie pomiaru światła w tym aparacie? Chodzi mi o naświetlanie slajdów.
Z opisów jakie znalazłem wynika, że światło nie jest mierzone przez obiektyw, tylko przez otwór nad obiektywem (tak samo jak w Zenicie E ?), dlatego interesuje mnie, jak się zachowa kiedy dostanie światło przednie z góry lub z boku, niezwiązane z motywem forografowanym (np. słońce) ?
Na Allegro pojawiają się takie aparaty i nie są drogie, na ulice jak znalazł, stąd mam pytanie jaki jest procent udanych technicznie zdjęć z takiego sprzętu ?

#26
slajdów nigdy nie robiłem a 99% negatywów jest poprawnie naświetlonych...jak każdy aparat potrafi się zgubić pod słońce...a mierzy tym okienkiem po prawej stronie korpusu...korekcje trzeba czułością robić...i z konwerterem lepiej troche zmniejszyć czułość bo to nie ttl...

Re: Yashica elektro 35 GTN

#27
banan2 pisze:
Emo pisze:wymiekłem na punkcie tej kamery urzekła mnie dyskrecja solidnością wykonania i możliwościami i nie ma co ukrywać cena, takie cacko za 300zł . Świat idzie ku łatwiejszemu i tańszemu ; i takich rzeczy już nie produkują a szkoda .....
w koncernie w którym jest Yashica która aktualnie już chyba same kompakty-badziewiany robi, za tą linie jest odpowiedzialny Contax....G1 i G2 to wnuczkowie naszych aparatów...
Miałem system G :-)) To raczej całkiem inna bajka GTN jest bardziej bliższa przy swojej filozofii Leice M7 niZ Contaxowi G1 lub G2
cron