Nikon D200 i Nikkor 70-210 F4

#1
pierwsze szybkie wrazenia własniewróciłem z "poligonu " strzelałem siatkę

pierwsza rzecz ładny czysty balas bieli co przy swietle w tej hali jest duzym wyczynem , bardzo efektywny autofokus tam gdzie F5 juz nie dawał rady D200 smiga az milo nawet z nikkorem 70-210 F4 ktory do najszybszych nie nalezy D200ka pracuje zaskakujaco szybko DCs sie po prostu nie wyrabiał Dobiegaczka w szerokim polu krycia pieknie prowadzi wiec 95% fot jest ostrych te pozostale 5% kłade na karb mojego braku umiejetnosci pracy z tak szerokim polem krycia AF przyukorekcie +0,3 EV korpusik wypluwa takie jpg ze spokojnie moglem to wyslac do PAP u bez zadnego obrabiania dla mnie :lol: rewela ile czasu do przodu :wink: duzy jasny wizjer to mi sie podoba i te 5 klat / s trzepie jak karabin dzieki temu generalnie aby uzyskac 10 klat do agencji musialem zrobic 100 zdjęć a nie 260-300 jak przy dcsie to plusy szybki , i jeszcze raz szybki wystarczajaco jak dla mnie no i ten bufor nie mialem zadnych zatrzyman moglem caly czas pracowac ktos zrobil dobra robotę i ciesze sie ze nie kupilem D2X D200 jest mniejszy lżejszy a itka ma to wszystko co uzywałbymw D2X , niestety przy czułosci 2000-3200 iso matryca szumi i widac dosc duze ziarno choc jest ono i tak o wiele mniejsze niz z dcsa niestety odszumianie ktore sie wlacza autoamtycznie przy 1600 iso jest dość agresywne likwiduje ziarno ale bije po ostrosci i mocno widac to na zdjeciach generalnie moze byc w gazetach i tak tego nie bedzie wiidac ale z tym trzeba cos zrobic to znaczy wylaczyc i zobaczyć jak wyglada bez tego > nie wiem jak wygladaja odbitki na papierze z tej matrycy nie mialem czasu ich zrobic w przyszlym tygodniu podrzuce cos do kumpla i skopuje

Jeszcze pewnie zjande jakies wady ale na dziisiaj to tyle
P.s ktos mi mówil ze jeg oD200 pozeral baterie 3-4 godziny na właczonym korpusie i klapa w moim czegos takiego niema zostawilem go wlaczonego na 4 godziny i bateria 100%

#3
taaaaak ... w menu wpisujesz jaka ogniskowa i jaka jasnosc szkla i wszystko biega ........... Czy mi sie podoba w sumie to nieistotne, ma byc szybki pewny i zapisywac dobre duze pliki możliwie maximum efektów przy minimum pracy w kompie i z tego sie wywiązuje ten korpus znakomicie on nie ma mi sie podobac ma zarabiac i zarabia
cron