#22
Czytam ten topik i nie rozumiem o co dokładnie chodzi.
To, że bono miał możliwość zgromadzenia w jednym miejscu tych trzech aparatów
i zrobienia zdjęć tego samego motywu w tych samych warunkach oświetleniowych, to dobrze, ja takiej możliwości nie mam to i chętnie poczytam taki test.

A że nie zrobił długiego, nudnego testu porównawczego z tablicami, wszystkimi czułościami, ergonomią, etc.
to się nie dziwię, mnie też by się nie chciało, od tego typu testów są portale takie jak dpreview czy fotopolis.

Osobiście wolę poczytać subiektywne opinie ludzi, którzy wezmą aparat i cykną parę fotek, tam gdzie mają ochotę, a później pokazują co im wyszło i co o tym myślą.
Np. jak Mike

http://theonlinephotographer.typepad.co ... 00-20.html

Czy bono jest opłacany przez Sony czy nie, to mnie mało interesuje,
ponieważ jeśli zdecyduje się na zakup np. A900 to jest moja decyzja i tylko ja ponoszę za nią odpowiedzialność.
A to czy zleceniodawca woli widzieć fotografa z wielkim aparatem w cenie samochodu
niż z małym ale o podobnych osiągach, to na szczęście nie mój problem.


Co do samego Sony, to robią i słuchawki :-D , ale jak znam życie, to zapewne nikt z Was nigdy nie przyglądał się ofercie produktów profesjonalnych,
stąd i trudno uwierzyć, aby firma, która wcześniej nie istniała w tym segmencie rynku tak nagle wystrzeliła z nowym systemem dla zawodowców.

Ale tu bono ma rację, zawodowi fotografowie, czyli tacy, których dochód w ponad połowie jest czerpany z robienia i sprzedaży zdjęć, to nie są tylko fotoreporterzy.
Ci ostatni są jedynie najbardziej medialną grupą, na zasadzie, że cała trybuna fotoreporterów jest potrzebna do zrobienia zdjęcia zwycięzcy biegu maratońskiego. :wink:

Obecne opinie i oceny pokazują, że A900 będzie dobrym aparatem dla małych studiów fotograficznych,
dla ludzi robiących zdjęcia produktom, jedzeniu, modę czy krajobraz.

I ja pewnie też go sobie kupię za kilka miesięcy.
Z czystego snobizmu. :)

#25
Cygnus pisze:Czy bono jest opłacany przez Sony czy nie, to mnie mało interesuje,
Sorki, nie zgadzam się, z tą opinią.

Dla mnie, to podstawa.

Gość bierze kasę za te ,a nie inne informacje.

Gdyby, bono, źle napisał o Sonny - ci nigdy by tego nie wydrukowali, ba ......bono szmalu by nie dostał.


hehehehehehe

#26
epikur pisze:Gdyby, bono, źle napisał o Sonny - ci nigdy by tego nie wydrukowali, ba ......bono szmalu by nie dostał.
Co Cię to obchodzi?
Bonecki czy ktokolwiek inny na tym forum zagląda Ci w kieszeń?


Na tym koniec i ostrzegam, jeszcze raz ktoś zacznie drążyć temat personalnie do Bono czy innej osoby na tym forum w tym czy innym temacie od razu daję BANA bez możliwości powrotu. Szlag mnie trafia czytając co kilka tematów jak jeden z drugim bije się po mordzie w coraz to sprytniejszy sposób.

#28
Właśnie też bym się przyłączył do prośby o pliki raw, bo test trochę mnie zadziwił a jestem ciekaw jak się spisują opiewane legendą cyfrowe ścianki do średniaków.

#30
o ile pierwszy zrobił na mnie niemałe wrażenie, to ten jest bardzo słaby jeśli chodzi o treść, choć dużo lepszy jeśli chodzi o zdjęcia.
Tłumacze co i jak:
1. Nie wiem czemu Pan Bonecki odpowiada na zaczepki? Mam swoją opinię co do testu, nie jest tu ważna, ale wstęp jest moim zdaniem śmieszny i jednocześnie tragiczny bo nie prezentuje sobą za wysokiego poziomu...
2. dużo lepsze zdjęcia (chociażby dlatego, że są takie same w sensie kadru i kompozycji)
3. brak plików RAW jest jednak sporym minusem i moim zdaniem udostępnienie ich ucięłoby wiele dywagacji (przynajmniej tych co mają jakieś pojecie i chciałoby im się ściągać te pliki)
4. Cały artykuł ciągle ma nad sobą jakąś nutkę tłumaczenia się, przez co nawet ciężko się go czyta. A szkoda bo pomysł ciekawy.

Taka jest moja w tym opinia, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, a uwagi pisze w dobrej wierze.

#31
gdzies sie tam doczytalem ze rawy pokaza wiec pewnie pokaza ale po starej forumowej znajomosci moglbys nam je tu wczesniej podrzucic zanim sie tam zrobi

#32
st4t1c pisze:A tu już sypnąłeś strasznie. To nie jest prawda coś powiedział. Ludzie wciąż robią na aparatach typu d1 czy pierwsze marki i osiągają lepsze zdjęcia niż połowa z nas.
Ludzie robią nawet analogami i popatrz, ciągle robią niesamowite kompozycje i mają świetne efekty. Lepsze niż cokolwiek z cyfry.
Ja też kompaktem zrobię lepsze zdjęcie niż większość ludzi (których osobiście znam) najlepsza lustrzanką... (pomijając to że wielu ma różne mniemanie o tym jakie zdjęcie jest lepsze) ale chyba nie czytałeś dokładnie... bo nie o to mi chodziło.. Tylko o rozwijanie się technologi...
Przeczytaj II cześć tekstu... zobacz dokładnie co napisał Bono...

saygon w/g mnie wstęp nie jest taki jak Ty go opisałeś... Jest konkretna i prostą (może dla tych którzy nie rozumieją zbyt dobrze) odpowiedzią, na naprawdę niesłuszne zarzuty...
Nie ważne czy Sony zleciło ten test, i nie ważne kto je wykonywał...
Ważne że wykonał to sumiennie, poprawnie, i bez oszustwa...
A czy zarzucisz osobom wykonującym test że grzebali przy zdjęciach, tak aby Balans Bieli w Mamiyi wyszedł inaczej skalibrowany niz w Sony, lub cokolwiek innego?

Pozdrawiam.

#34
Ja wierzę, Sony A900 może produkować obrazy śmiało porównywalne do aparatów Hasselblad i Mamiya, nawet lepsze.
Teza, że Sony nie ma doświadczenia w fotografii jest bzdurą, gdyż wraz z marką Minolta (a tu ciężko powiedzieć, że to foto - dyletanci...) Sony przejęło fabryki, technologie, inżynierów... a więc sto lat doświadczeń w produkcji wszystkiego, co w dobrym aparacie niezbędne. Poza tym Sony ma od lat olbrzymi udział w rynku urządzeń profesjonalnych - kamery, teleskopy - i inne blisko pokrewne fotografii produkty. Dokładając do tego pierwszorzędną elektronikę (bo czymże jest matryca..) po prostu produkt nie może być zły...

Nie wiem, kto produkuje firmom Hasselblad i Mamiya wszelkie elementy elektroniczne, ale wydaje mi się, że tu może tkwić sedno sprawy...

W cyfrowej rejestracji obrazu całe fotograficzne doświadczenie, legendę marki, pierwszorzędną optykę i wszystkie wspaniałe cechy, jakie posiada analogowy średni format można wsadzić w cztery litery, jeżeli sprawa zostanie spartaczona po stronie samego przetwornika lub układów za niego odpowiedzialnych. Dodając do tego negatywne cechy pracy średnim formatem (nieporęczność i ustawianie ostrości przede wszystkim) wychodzi to, co wychodzi...

Bono : chyba nie dziwisz się, że Twój artykuł wywołał takie a nie inne reakcje... Ja mam wrażenie, że pisząc taki wstęp, wysuwając tak odważne tezy, podając je w taki sposób (obalanie mitów, teorie spiskowe, śmiałość i nonszalancja) po prostu chciałeś, żeby tak został odebrany i komentowany! Coś w rodzaju propagandy Rolling Stones - "złe wieści to dla nas dobre wieści"- w wolnej interpretacji, oczywiście... Jak napisałem, wierzę w wyniki porównania, potraktowałem ten tekst z odpowiednim dystansem, jak mi się wydaje. Ludzie sami zobaczą, że A900 to fajna maszynka, z pewnościa warta uwagi i pieniędzy, jakie firma sobie za nią winszuje. Ale, na Boga... mocno ją w tym tekście przesłodziłeś, i co bardziej wrażliwi się porzygali...

Qba : na RAW-y się raczej nie doczekasz... wiesz doskonale, że Jacek od lat konsekwentnie buduje wokół swoich wypowiedzi atmosferę dogmatu; narzuca ją wręcz... zresztą, sam ten temat kilka razy prowokowałeś :-)

Na koniec...
Skoro tym razem Raw-y były obiecane, to niech się pojawią i skończą puste dyskusje...

A dolegliwości żołądkowe zostawmy sobie na szóste urodziny Fotoarts, które dojdą do skutku, mam nadzieję...
cron