Lubitel 166

#1
Prosty, dwuobiektywowy aparacik średnioformatowy do zastosowań amatorskich. Aparat lekki, celownik typu kominek z dośc problematycznym sposobem ustawiania ostrości. Zdjęcia wychodzą dosc cienkie, jednak dla początkującego zabawiacza średnioformatowego ten aprata wart 30-50 zł, w zupełności wystarczy.
Kolosalną zaletą jest wrażenie jakie się wywołuje na przechodniach składając sie do strzału takim czymś ustawionym na statywie :D

K

#2
jezeli to tyle w kwestii testu to kasuje ten temat... kleofas, porównaj to co napisałes do swoich poprzedników i zastanów sie 2 razy zanim cos napiszesz...

#3
No bez sensu !! Dane techniczne każdy może sobie znaleźć w necie, dla mnie liczą sie prywatne opiie i odczucia użytkownika i takimi się dzielę. Prędkości migawki, dane obiektywu, wymiary, mase itp. to sobie można poszukać. !!!

K

#4
Ale temat Test .... mowi juz sam za siebie ..... nie mozna zamykac topiku w jednym zdaniu ...... przydalo by sie to jakos rozwinac.


Pozdrawiam

#5
Rozijam:
Zdjęcia robi badziewne i niejako nieostre. Film przewija sie dokładnie bo.. ręcznie i ni ema problemów z zaświetlaniem klatek, wyzwalacz lampy błyskowej działa, jednak jestem zwolennikiem pracy przyświetle zastanym. Ma też tą wadę, z eostrzy dopiero od.... 1,3m. !! I to jest lipa niestety. Jest lekki choć że plastikowy, pewni emało wytrzymały.

K

#6
nie dośc ze czytac nie lubi to jeszcze uparty...

od tego jest dział testy by mniej leniwi userzy napisali tam conieco o sprzecie jaki dane im było uzywac... a skoro wszystko mozna tak łatwo znaleśc na necie to co za problem zrobic ctrl+c/ctrl+v ?

wiesz to tak jakby w prasie kolo piszący recenzje podawał bibliografie i odnosniki do instrukcji uzytkownika bo nie chce mu sie ich stescić w kilku zdaniach...

chce ci sie pisac to zrób to w miare wyczerpująco, nie chce ci sie... nie pisz...

wiesz takie dwa zdania połowa userów mogł aby napisac o całości sprzetu dostępnego na rynku... wówczas wydalibysmy, antologię a moze nawet encyklopedię i zarobili masę sosu na nowe zabawki

#8
Poz atym.. jak ktoś chce coś kupić, to dane zna napamięć, licza się właśnie rzeczy o jakich w instrukcji nie przeczytasz, bo tam zawsze wszystko jest w superlatywach.

K

#10
ok, niech wam bedzie... więc moze z innej strony...

pracuje tym korpusem sporadycznie od x-czasu... dla mnie to co napisał kleofas jest wyssane z palca... było juz na temat tego korpusu na forum wystarczy poszukac, nie jest to model idealny ale czego wymagac od puszki w cenie rolki filmu...

jak dla mnie, korpus jest lekki, plastikowy, test betonowy zdał znakomicie nie raz wiec pewnie tez jest wytrzymały, zdjecia robi OSTRE tylko trzeba umieć, w teorii podobno aberruje, czego osobiscie nie doswiadczyem... centralna migawka to jego główna zaleta jesli ktos wie do czego jej uzywać... ustawianie ostrosci... nie jest idealne ale przy tej ogniskowej obiektywu naprawde ciezko zrobic nieostre zdjecie... naciag full manual - ciezko coś zepsuć... chyba ze ma się postepujacą skleroze jak ja ... wówczas nie trudno o wielokrotne ekspozycje czy puste klatki...

dla zwolenników formatu 645 jest nawet rameczka i dwie kreski na "matówce" :)

reasumując jak na korpus za 30 zeta jet DOSKONAŁY, jesli ktoś nie wierzy odsyłam do moich kwadratowych fotek, wszystkie popełniłem lubitelem 166

pozdrawiam

#11
Testu betonowego nie robiłem, ostrzenie z ręki wymaga dogłębnego poznania zasad lustrzanego odbicia, gdyż można kręcić sie w kólko wyglądając jak student po 10 piwie :) Polecam gorąco statyw. Co do ostrości... no nie wiem, polemizowałbym... robiłem głównie krajobrazy nastawiając na nieskończonośc i nie byłem w pełni usatysfakcjonowany.
Ramkę 6x4,5 równiez posiadam i polecam zabawę kadrowania tym w pionie :)
Fakt, że za 30-50 można nawet postawić to coś w domu na pólce dla ozdoby.

K

#12
pisze: Fakt, że za 30-50 można nawet postawić to coś w domu na pólce dla ozdoby.

K
a nie lepiej wydac 2x tyle na starta 66?lepiej to to wyglada,a i ponoc o wiele lepsze zdjecia robi

#14
Jak juz ktos to odswiezyl - ja wiekszosc swoich ostatnich zdjec pokazalem z lubitelka - nie wiem co chcecie... Za taka cene super aparacik! :D
Mam zamiar zrobic nim jeszcze duzo rolek - mam jedna za soba.
A zepsuc sie moze kazdy aparat, a pamietaj, ze one swoje lata juz maja.

#15
synchronizacja miedzy obiektywami najbardziej mnie wq....,takie dwie wciaz luzujace sie plastikowe zebatki.poza tym ok,tylko matowka o srednicy 10mm troche mala.

#17
wlasnie latam po tematach i szukam jakiegos porownania, wszedzie prosze ale jakos nikt tu nic o starcie nie moze powiedziec jak narazie :(


a mi wlasnie na tym zalezy

#19
no udalo sie,trafilem gnoja.testy zapewne w weekend,wiec czekam na propozycje i sugestie co byscie chcieli wiedziec jesli chodzi o porownanie tych dwoch sprzetow.