#62
Obiektyw który obecnie używam to 28-80 Kit.
Zdjęcia robię w całej rozpiętości ogniskowej , powyżej to mam Sigme 70-300 f4-5.6 APO MACRO.
A co do fotografowania to czysto amatorsko wycieczki,rodzinne i tym podobne .Srednio od trzech do czterech filmów miesięcznie.
Z tego co się dowiadywałem to jest to dobry aparat ,o wiele lepszy od 300. Dlatego mam taką nadzieję że będę o wiele bardziej zadowolony z jakości zdjęć i slajdów.Czy mam rację??
Tak teraz rozważam to co napisałeś nad kupnem lepszego obiektywu niż lepszego aparatu.
Jak mam byś szczery to jeszcze nie robiłem zdjęć na lepszym obiektywie( jaśniejszym) .Czy zdjęcia będą bardziej wyraźniejsze,
ostrzejsze ,ładniejsze (nie wiem jakich słów użyć) itp.
Czy różnica będzie aż tak wyraźna ? czy na zdjęciach,slajdach można gołym okiem odróżnić czy zdjęcia były robione Kitem a nie o niebo lepszym obiektywem na przykład takim
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65857708
Dziękuję za odpowieź i pozdrawiam

[/list]

#64
Akurat obiektyw który podałeś nie jest szczytem marzeń, a raczej dobrym kompromisem w stosunku jakość optyczna/cena. Jeśli już musisz mieć zooma i to jasnego to warto go kupić. Niestety fotografia to drogie hobby, a w zdjęciach nie tylko liczy się ostrość. Body masz dobre, ja mam podobne i nie zamierzam zmieniać, chyba że na DSLR'a. Jeśli nie robisz powiększeń 30x40 to tzw Kit Ci starczy, a jeśli masz ambicje na formaty wystawowe i robisz zdjęcia które bedą miały szanse gdzieś zaistnieć (oprócz netu), to trzeba inwestować w dobrą optykę.
Podstawowa zasada - nie daj się omamić tzw. onanistom sprzętowym którzy kupują sprzęt za dziesiątki tysięcy złotych a robią bardzo przeciętne zdjęcia.
Ja powiedziałem sobie kiedyś że nie dokupię już żadnego obiektywu, dopóki nie zrobię indywidualnej wystawy. I tego się trzymam - będą efekty to i będzie inwestowanie.
Pozdrawiam,
Leprekan.

#65
mamery pisze:A wiecie może jak jest z optyką M-42?,czy konieczna jest zmiana softu w eos33,czy tylko po założeniu przejściówki wystarczy odpowiednia kombinacja przycisków? jeżeli tak to jaka?,wiem,że w Minolcie tak miałem niepamiętam,wciskałem jednoczesnie chyba 3 przyciski,i działało
Adapter z bagnet EF na M42, można kupić na allegro za 30-40 zł. Myślałem że wy starczy taki bagnet założyc do eosa 33 i już można uzywać obiektywy pod M42,a tu jakieś kombinacje przycisków :shock: . O co chodzi? Czy te adaptery są uniwersalne do wszystkich eosów (chodzi mi głownie o 33)?