#41
mamery pisze:Leprekan,tos mnie pocieszył :( to powiedz jaki zoom można kupić za rozsądne pieniądze,bo za tego pewnie niewiele wezmę
Pocieszyć to Cię za bardzo nie pocieszę. Oprócz 28-90 miałem jeszcze 75-300, ale sprzedałem oby dwa i teraz posiadam tylko stałoogniskowe 28mm 50mm i 100mm (w tą środę :D )
Ale ja potrzebuję szkieł o dużej rozdzielczości ponieważ bawię się W B&W i formaty 30x40.
Poprzednimi zoomami po przymknięciu do f8 miałem w miarę ostre zdjęcia do formatu 15x21. Powyżej nawet nie próbowałem.

Z zoomów możesz jeszcze kupić tamrona 28-75 f/2,8 - świetny optycznie, ale gorszy mechanicznie. Do fotografi amatorskiej w zupełności wystarczy.

I tak jak to było powiedziane:

...Marketing.... bllllllllllllleeeeeeeeeeeee brzyyyyydal. :wink:

#43
mamery pisze:Incuba,może jest coraz tańszy,ale dla mnie to i tak za drogi,1300zł :( chyba tyle kosztuje
czasami nie kup tokiny 28-70/2.8 powszechnie zachwalanej...bo wszystko jest piękne poza tym, że z eos 30/33 nie chodzi jak należy :?
jak 1300 ci za drogo, to chyba nic nie kupisz z zoomów...ja zmieniłem tokinę na 28-135 IS USM - ale za używany dałem 1500 pln...ale jak dobrze poszukasz to za 1100 kupisz 50 i 28 :D

#44
A wiecie może jak jest z optyką M-42?,czy konieczna jest zmiana softu w eos33,czy tylko po założeniu przejściówki wystarczy odpowiednia kombinacja przycisków? jeżeli tak to jaka?,wiem,że w Minolcie tak miałem niepamiętam,wciskałem jednoczesnie chyba 3 przyciski,i działało

#47
Incuba pisze:Leprekan z macro, może jakiś test ? :)
Nie macro, ale portretówkę EF100mm f/2.

Co do testów to nie ma sprawy, ale opisowy :? .
Przykładowe fotki to jak zeskanuję negatyw, albo poproszę moją brać klubową o udostępnienie body cyfrowego.

Najpierw w środę muszę go dostać do łapki, a potem zobaczymy :D

#50
Leprekan,masz na mysli akumulatorki,nie paluszki alkaliczne?jeżeli tak to fajnie,czytałem że akumulatorki maja za duże napięcie początkowe,i to moze uszkodzic aparat,ale skoro u ciebie chodzi to git :D

#51
Witam, mam na myśli i akumulatorki niklowo-manganowe, typ AA 2300mAh ( np firmy GP ) oraz zwykłe baterie alkaiczne.
Lampę błyskową również zasilam akumulatorkami.
Opłaca się.

#52
Mam małe pytanko,kiedy przesuwam pokretło w pozycje off,aparat powinien się wyłaczyć,a u mnie na wyswietlaczu cały czas pokazuje ilość klatek i znacznik filmu ,czy to tak ma byc :?: czy powinno wszystko zniknac :?:

#54
Miałem w zeszłym tygodniu okazje przetrzepać w praniu eosa 30 komplet przez dwa dni uzywałem zestaw
Canon eos 30 z gripem bp 300
EF 28 -80 L
Ef 80 F1,8
EF 20 -35 F3,5 -4,5
konverter x2
Lampa 550 EX

Całym zestawem zrobiłem w sumie mało bo około 35 - 40 filmów jednak to juz pozwoliło mi zorientować sie jak dla mnie ten sprzet pracuje .......

aparat jak dla mnie jest dosc duży po zamontowaniu lampy 550 robi sei paskudnie wielki dobrz pracuje sie taka konfiguracja ze szkłami 20 35 i 80 problem zaczyna sie kiedy podepniemy "cebule" 28-80 L cały zestw staje sie poprzez wielki obiektymw nie wywarzony wszystk oleci i bardzo żle sie trzym dłon po dwóch godzinach odpada , przypomniałem sobie dlaczego eos 1 jest tak wielki przy tak ciezkich wielkich szkłach korpus musi być duzy aby dawaćkomfotr i ergonomie pracy . Sam aparat pracuje cicho szybko i miękko choc do eos a 5 troszke mu brakuje .Autofokus pracuje szybko i pewnie jak u canona doibiegaczka tez jest ok . nie podoba mi siezdecydowanie wizjer ciemny mały podglad masakra , ja jednak jestem p[rzyzwyczajeony do manulanych aparatów :-).Bardzo łądnie pracuje ETTL nie ma sie do czego przyczepić lampa naświetla równo i delikatnie doskonale miesza światło zastane z błyskowym ,same negatywy sa naswietlone bardzo delikatnie bardziej na swiatła ( podobnie jak z leicy r 8 ) Matryca działą bardzodobrze wsztystko realizowałem pomiarem matrycowym na wszystkie rolki nie pomylił sei ani razu , rewelacyjnie spawował sie tez HSS po doswiadczeniacvh jednorazowych z nikonem tutaj ogrome zaskoczenie wszystk ochodzi w automatyce a nie w manualu ... przy ustawienu z lampy na -2 wcale nie mozna sie domyślic ze pracowała lampa duzy plus i mozliowsc rozjaśninania cieni do 1/4000 .zasilnie canon ma fatalnie rozwiązany sposób wymiany baterii w gripoie jak ci siadły to od razu bierz druga puszke bo jak zaczniesz wymieniac t ojuz nie żyjesz ... gdybym miałbwybierać eos 5 czy 30 ? wybrałbym 5ke m wszystko to co co 30 ka i bardziej ergonomiczny korpus cszczegulnie jeżlei pracujemy szkłami z serii L pozostaje HSS który mi bardzo przypasował aleczy dla niego kupiłby m30 tke nie .Gdyz leica R 9 tez ma Hss a ten aparat podoba misie zdecydowanie bardziej

#56
A jednak ciągnie wilka do lasu :D :wink:

Dla mnie EOS30 jest idealnym kompromisem cena / możliwości.
Nie mam ciężkich L-ek, więc i nadgarstki nie bolą :wink: .
Masz 100% rację z BP300 i wymianą akumulatorów - tragedia.

Pozdrawiam.

#58
Właśnie stałem sie posiadaczem starego poczciwego Eosa 1 jak pomysle ile kiedys mnie kosztował ten korpus to włos mi sie jeży ,dzisiaj kupiłe mgo z Bp E 1 za 800zł do teog pozbieram 20-35 35-70 i 70 210Ef wszystko stere szkłą EF bez usma i koszt całęj zabawy z ez 430 to 2300-2500zł kurcze jescze nie tak dawno to wiecej płaciłem za samo body ........... do tego jakis d 60 i gra i buczy ..... mozna pracować i kase zarabiać a wszystko za częśćzysku z jedngo zlecenia ......
Mimo wszystko nie jest ot Leica :-((( Jednak to służy do zarabiania a nie checi posiadannia R9 też kupię :-) przyjdzie czas ...:-)

#59
Czy ten obiektyw będzie lepszy do zastosowania w aparcie Canon Eos 30v?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65947214
Czy może zostać przy tym który jest w komplecie
obiektyw Canon EF 28-105mm f/4-5,6.
Zdaję sobie sprawę że ani jeden nie jest dobry ,ale na droższy mnie nie stać więc muszę wybrać w granicach do trzech stówek.Jak na moje amatorskie fotografowanie to powinno wystarczyć. Jak dotychczas od pięciu lat robię zdjęcia Eosem 300 i obiektywem kitowym dołączonym do kompletu .Muszę przyznać że zdjęcia jak na moje umiejętności to wychodzą ok i niekiedy jestem z nich zadowolony :D .Mam zamiar zmienić aparat z 300 na 30 i dlatego kieruję do Was pytanie jaki obiektyw zastosowć.
Nowy Canon Eos 30V koszt bez obiektywu sam korpus to około 1900 zl, zaś z obiektywem który jest dołączony kitowy to 2200zł.
Czy możecie cosik doradzić a może macie jakieś własne sugestie lub jeszcze lepszy pomysł byle by był za rozsądną cenę tak jak wyżej pisałem.
Pozdrawiam.

#60
w zasadzie to wybor jest tu pomiedzy dłuzszym tele a krotszym szerokim kątem, jakosciowo szkła podejrzewam podobne wiec decyzja nalezy do ciebie, a podstawowe pytanie brzmi jakego zakresu ogniskowych uzywasz czesciej?

wujek dobra rada mowi: nie kupuj analogowej 30, skoro masz 300... a juz napewno nie nowej... za te kase co masz kup sobie dobre szkło i cykaj 300, albo kup te 30 skoro jest ci koniecznie potrzebna (?) ale uzywke za 700-800 na allegro, albo lepiej... kup 5 :)

wszytsko zalezy od tego co fotografujesz i jak :)