KIEV 60

#1
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego aparatu od kilku dni. Nie wiem jeszcze jak robi zdjecia, pwnie będe miał je po weekendzie, ale kilka uwag nt samego aparatu.

Obiektyw - WołnaMC f-2,8, 80 mm (standard w średnim formacie)
Średnica filtra - 62 mm
MIgawka - płócienna 1/1000 - 1s, B
Przysłona - 2,8 do 22
Masa - 2,3 kg :)

Pryzmat TTL - ma pomiar światła, jednak należy używać wyłącznie do kadrowania. Wskazania światłoierza są - delikatnie mówiąc - dupowate, a ich ustawianie egzotyczne. :) Na pryzmacie linie do formatu 6x4,5. Można kadrując myslec o tym, a potem w labie po prostu obetną boku w pionie lub poziomie.

Kadrowanie i ustawianie ostrości jest dośc proste, masa niestety powoduje koniecznośc zastosowania równie masywnego statywu lub wspierania aparatu na kamieniu, skałach itp.

Obudowa jest solidna, metalowa, aparat sprawia wrażenie czołgu fotografii.

Posiada funkcję podglądu głebi ostrości (działa dobrze i widac efekty przymknięcia przysłony).

Lampę błyskową mocuje sie na dodatkowych sankach (sa w komplecie) przykręcanych do obudowy. Sama lampa jest wyzwalana za pomoca wężka. Gniazdo wyzwalania umożliwia również podpięcie zewnętrznego oświetlenia studyjnego.

Całosc sprawia pozytywne wrażenie... podobno niektórym sie psuje szybko, innym nie. Zobaczymy co bedzie z tym modelem.

Zaletą niewątpliwą jest cena w porównaniu do np. Pentacona i jest to dobre wejście w średni format.


K

#2
Miałem kiedys cos takiego czy on ma wymienne kasety na film przypinane do aparatu z tyłu?. jesli tak to tu jest najwiekszy problem bo nawala przewijanie filmu wiem ze nie tylko u mnie były takie objawy .Zrobiłem nim kupe zdjec ale to przewijanie zaczeło nawalac i szybko go sprzedalem

pozdrowienia Yanusz

#3
Wymienne kasety? Wydawalo mi sie, ze kKiev 60 jest replika pemtacona, a co za tym idzie nie ma kaset, wyglada mniej wiecej jak manualna lustrzanka 35mm tylko wieksza. Kiev 88 ma wymienne kasety.

#5
czarna tasma izolacyjna na wyposazeniu standardowym, ponadto czesto nie dziala zabezpieczenie przed zdjeciem kasety przy wyjetej zasowce. Precyzyjny sprzet wykonany siekiera. :D