Mój test Fomei Panther 600 mini

#1
Mam okazję przedstawić Wam mój praktyczny test Fomei Panther 600 mini.
Kilka słów wstępu:
Pierwsze wrażenie po ujrzeniu walizki bardzo pozytywne.
Walizka bardzo dobrze i solidnie wykonana
wewnątrz cały zestaw otulony miękką gąbką.
Wewnątrz walizki:

- generator z akumulatorem i torbą na generator
- głowica błyskowa (mocowanie Bowens),
- czasza odbłyskowa (Bowens)
- zestaw do wyzwalania radiowego (nadajnik na lampę i odbiornik)
- przewody: zasilający, synchro do aparatu, zasilacz, do zapalniczki samochodowej
- dyfuzor na czaszę
- zaślepka plastikowa ochronna na palnik


Poniżej zdjęcia ze strony producenta:

Zestaw:

Obrazek


Palnik:

Obrazek

Generator z akumulatorem solidnie wykonany z tworzywa sprawiającego wrażenie solidnego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo generator posiada torbę z paskiem, która jest bardzo wygodna i przydatna w przypadku spacerów z palnikiem w dłoni. Tak właśnie w dłoni:) Palnik posiada ładnie wyprofilowaną rękojeść a do tego lampa ( oczywiście bez softboxa, którego nie ma w zestawie) jest bardzo lekka i poręczna. Cały zestaw Generator + lampa waży zaledwie 2,4 kg co umożliwia swobodne przemieszczanie się mając pod ręką jakby nie patrzeć lampę o dużej mocy( dla przypomnienia, pełna moc błysku to 600 Ws) Moc błysku regulowana w skali od 1-9 Zmiana mocy potwierdzona sygnałem dźwiękowym lub bez( możliwość wyłączenia dźwięku)
Wracając do lampy. Wyposażona jest w mocowanie std. mocowanie statywowe. Oprócz tego posiada miejsce na mocowanie parasolki.
Zestaw do wyzwalania radiowego. W tym miejscu muszę powiedzieć, że nie byłem pocieszony:). Wyzwalacz z dwoma kanałami o bardzo małym zasięgu. W plener zabrałem ze sobą swój wyzwalacz z końcówką na dużego jacka wpinanego w port generatora, który to niestety posiada gniazdo na małego jacka( taki mały minus) Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby gniazdo na std dużego jacka.

W plenerze realizowałem zdjęcia z generatorem + sofbox 120x80, któego nie ma w zestawie. Oczywiście lampa na statywie. Generator w torbie, która z tyłu posiada ucho umożliwiające powieszenie go na statywie. Cały zestaw pomimo gabarytów był całkiem mobilny jak na generator z softboxem i lampą zamocowaną na statywie. Gdyby nie problemu z wyzwalaczem praca z takim zestawem byłaby celująca:).

Przykładowe zestawienie testowych fotografii z zastosowaniem przenośnego zestawu oświetlenia FOMEI,oraz bez oświetlenia:

Obrazek
Jedno ze zdjęć z sesji plenerowej z użyciem FOMEI Panther 600 mini:

Obrazek
Cena zestawu: brutto: 1968.00 zł
http://www.sklep.medikon.pl/GENERATOR_F ... -1952.html
Cena palnika też nie jest tragiczna, raptem około 200 zł
O specyfikacji technicznej nie będę się rozpisywał,jest w linku powyżej :)
.
cron