#2
Na temat tego obiektywu nie moge sie za bardzo wypowiedziec, ale mam podobny (vivitar 28-210), ktory wspolpracuje z aparatem canon eos300 i nie narzekam. Swiatlo wystarczajace, zoom odpowiedni i bardzo fajne zdjecia przy szerokim kacie. Wydaje mi sie, ze dosc szybko dziala auto focus, ale nie mialem innego obiektywu wiec ciezko mi stwierdzic.

Pozdrawiam
ALF

#3
Co sądzę o takich obiektywach, to nie będe mówił, bo nigdy nie robiłem takim szkłem. Na szczęście. :D

Co do osłony, to ciężka sprawa, najlepiej nie kieruj obiektywu pod światło i już. Ilość soczewek jest duża, na pewno będą bliki.
Możesz spróbowac nakręcić gumową osłonę, Hama robi takie, które mają jakieś pozycje przejściowe pomiędzy rozłożeniem i złożeniem, ale rewelacji nie ma się co spodziewać.
Obiektyw do wszystkiego, to obiektyw do niczego.
Ale jak pozostajesz na poziomie fotek do albumu rodzinnego, to może być.
Osobiście uważam, że tak duży zum rozleniwia, stoisz i kręcisz zamiast ruszyć się i spróbować być bardziej kreatywnym.
Takie szkło pasuje do turystów obwożonych w ekspresowym tempie po zabytkach. Na lewo zatoka , na prawo kapliczka. :lol:
Jak robisz takim obiektywem i nie daj Boże, założysz sobie na chwilę jasne, stałoogniskowe szkło, to potem już nie chcesz go zdjąć, to jedyne ryzyko posiadania takiego długiego zuma. :lol:
cron