Metz 54 MZ-3 & Speedlite 550EX

#1
Witam wszystkich :D

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić lampę błyskową do Canona.
Zastanawiam się nad Metzem 54 MZ-3 lub Speedlite 550 EX.
Wiem, że 550 EX jest lepsza, ale jakie są między nimi różnice które przekonałyby mnie do wydania 750,- zeta więcej. Proszę o opinie i z góry dziękuję.

#4
To pomysl o Speedlite 420 ex ... ten model jest wlasnie dedykowany do tego body. (wydatek okolo 1200 zl)
Speedlite 540ex dedykowany jest do Eosa 3 a wydatek okolo 1650 zl


Pozdrawiam

Re: Metz 54 MZ-3 & Speedlite 550EX

#6
Leprekan pisze:Witam wszystkich :D

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić lampę błyskową do Canona.
Zastanawiam się nad Metzem 54 MZ-3 lub Speedlite 550 EX.
Wiem, że 550 EX jest lepsza, ale jakie są między nimi różnice które przekonałyby mnie do wydania 750,- zeta więcej. Proszę o opinie i z góry dziękuję.
Ja mając system Eosa i teraz też zawsze pracowałem metzami dla mnie metz jest zdewcydowanie lepszy od canona daje wiecej możliwości które mnie interesują i lampy te mają naprawde wysoka jakość 430 EZ którą pracowałem z Eos1 padła mi ze 3 razy i była reanimowana Metz mimo traktowania jak koń roboczy nigdy . :-) wieć ja mam inne odśwaidczenia :-)) . Ale to subiektywna opinia .

#8
Nie jestem specjalistą od fot koncertowych, ale z tego co wiem, to na niewielu koncetrach można używać lampy. A tak w ogóle to ludzie robiący zdjęcia na koncertach wybierają jasne szkła, niż lampe, bo można wtedy strzelać przy wspaniałym, nastrojowym świetle zastanym.

#9
ludzie pracujący jasnymiszkłami też uzywają lampy tylko tak delikatnie że wcale jej nie widac .:-) to śa takie lekkutkie delikatne musnięcia :-))
cron