Konica Autoreflex T4

#1
Ostatnio na allegro pojawiała sie konica Autoreflex T4 z motorem standardem i drugim szkłem 28-80 f4 cena była 150zł wiec kupiłem dla ojca po tym jak przyszła przesyłaka okazało sie że nie chodzi naciąg ,po prostu nie kciła sie szpula w środku sprzęt zabrął mój znajomy który zrobił to dlamnie gratsowo w srewisie chcieli 350zł . sprzet wrócił tydzien temu więc puściłe próbną rolke i z zestawem szkieł heksanon 28mm f3,5 , heksanon 50mm f1,4 i heksanon 135mm f3,2 poszedłem zrobić ślub znajomym .po tej jednaj robocie polubiłem konice dokumentnie maleńkie body nawet z motorkiem pieknie leży w dłoni całkowiecie mechaniczna migawka z autoatyka przesłony podnoszone lustro podgląfd głębi ostrości i wiielokrotna ekspozycja czyli własciwie wszystko co trzeba . :-) czasy od 24 od2 do 1/1000sek synchro na błysk 1/125sek. wizjer duzy i jasny choć nie jest to co w leice ":-) bardzo przyjemny korpusik mały taki prawei "leicowski M" Pomiar pracuje bardzo precyzyjnie naswiela podobnie jak eosy delikatnie .Dal mnie to azaleta :-)
Teraz opowiem co zauważyłem użytkując szkło .Kumpel mówił że szkło do konicy liczył zeiss .Bulbulbul .myslałem .Do momentu aż nie wywołałem zdjęc po zapaleniu śiatła w ciemni szczena klapneła mi o podłogę . patrze i myśle kurde co jest pracuje szkłem leizta za konkretną kasę a toto za 150zł ma taka jakośc że po przyłorzeniu do zdjęc z 5oki leitza z trudem znalzłem różnice miedzy ejdnymi adrugimi zdeciami jestem skłonny uwierzyć że mógli te szkła iliczyć inżynierowie z zeissa . Bardzo duża plastyka i pojemność tonalana przy dużych przysłonach piękne bokeh i plastyka ostrośc jest super . naprawde jestem pod wrażeniem tego obiektywu piekne standardowe szkło bardzodobrze zachowuje sie pod światło nie ma halacji obraz jest czysty i klarowny . Za takie pieniądze naprawde warto poszukać jakiegoś kompletu tej firmy ja dokupiłem jeszcze 28 f3,5 i 135mm f3,2 w sumie zapłaciłe m450zł dużo ? śmiech na sali korpus trzy stłąki i zoom 28-85f4 o pozostałych szkłach napisze pużniej podczas sesji 95% zdjec wykonałem 50ką
Zdjecie z tegoszkła wrzuciłem do fotogrfi na luzie nazywa sie ślub .