canon 20D.. tylko jaki obiektyw na poczatek?

#1
przyznam, ze to moje poczatki. ale w zwiazku z tym, ze bedzie mi potrzebny aparat do celow zawodowych postanowilem zainwestowac w cos z gornej polki. tylko teraz pytanie czy istnieje cos takiego jak obiektyw uniwersalny? plan jest taki, zeby starczylo 2000$ myslalem o 28-135 IS ale to chyba nie jest dobry wybor.. dzieki za pomoc.

#4
hehe bo ty kolec myslisz ze kazdy tak jak ty na poczatku musi byc amatorem... niektórzy zaczynaja od razu od wyzszej półki ;)

pozdrawiam :)

#8
Zgadzam się z Revem mam 20D i 17-40 jak wychodzę i nie mam możliwości zabrania plecaka z innymi obiektywami to zabieram ten. Jestem z niego naprawdę zadowolona, polecam
A co do odpowiedzi Pana kolca, to na forum jest kilka osób, które mają chyba jakieś problemy.... nie odpowiadaja na pytania tylko muszą zwracać uwagę i komentować coś, o co się ich nie prosi, no tak, ale jak się ma ponad 700 postów to można się mądrzyć………..

#11
No spoko L-ka. Mnie generalnie trudno jest wkurzyć i ja wcale tamtego posta nie pisałem ze złości, tylko przypomniał mi się taki poruszany temat na forum o zawodowcach i kogo można nazywać fotografem itd. Jak można napisać, że jest się zawodowcem i o takie rzeczy pytać ??

#12
kolec7 pisze:No spoko L-ka. Mnie generalnie trudno jest wkurzyć i ja wcale tamtego posta nie pisałem ze złości, tylko przypomniał mi się taki poruszany temat na forum o zawodowcach i kogo można nazywać fotografem itd. Jak można napisać, że jest się zawodowcem i o takie rzeczy pytać ??
Kolec użytkownik Moresize nie napisał, że jest zawodowcem tylko potrzebuje aparat do celów zawodowych, a to różnica :)