Konica VX 400

#1
Witam

To moze nie bedzie test, ale opinia.

Moim zdaniem najgorszy material na jaki w zyciu trafilem. Wyniki trodno opisac. Wszystko co jak na razie focilem na tym filmie wychodzi obrzydliwie. Nie chodzi tu oczywiscie o kadry i jakas sztuke ;) To co z tego filmu wychodzi razi. Zarowno odbitki jak i skany sa tragiczne...

Ciekawy jestem Waszych opinii o ile uzywaliscie/uzywacie tego czegos.

#9
Wprawdzie na Konice nie pracuje ale do Fuji mozna sie rowniez przyczepic ze za zielona ;)

A tak na powaznie to znajac wady materialu mozna przeciez je wykorzystac in plus.

#10
jeden z lepszych materialow na jakich robilem.swego czasu jedyny wysokoczuly negatyw jaki stosowalem.bardzo dobra relacja ceny do jakosci. absolutnie zadnych problemow...

#11
Nie robię na Konice...
Powinni wam wszystko w szarym kartonie ekologicznym sprzedawać - fuji zielone bo zielone, konica niebieska bo niebieska, agfa czerwona bo czerwona... :D
Ale coś w tym kurde jest...

#12
bono pisze:jeden z lepszych materialow na jakich robilem.swego czasu jedyny wysokoczuly negatyw jaki stosowalem.bardzo dobra relacja ceny do jakosci. absolutnie zadnych problemow...

powiedzial artysta ;) nawiazujac do wypowiedzi Cygnusa.


co do filmu - mi by ziarno nie przeszkadzalo, bo to chyba najlatwiej wykorzystac w pozytywny sposob, ale ta dominanta i w ogole przeniesienie kolorow jak dla mnie to kaszana... fuji tez ma ta swoja dominante lekka, ale z moich doswiadczen - ma o wiele lepsza jakosc obrazu.

#13
od pozbycia sie dominanty jest wlasciwa korekcja w labie.konika ma stosunkowo male ziarno ( porownac z agfa lub kodakiem) i jest tolerancyjna na bledy ekspozycji. oddaje przyjemnie kolor skory i jest pojemna tonalnie. a wszystko to jak pisal rev za kilka zeta.czego chciec wiecej? oczywiscie sa lepsze filmy ale trzy razy drozsze,tylko czy trzy razy lepsze? tylko jeden aspekt mnie nurtuje: kto wam te konice wola? bo cos mi sie wydaje ze chyba lab knoci sprawe a film jest ok.