Start 66s i Lubitel 166B - porównanie

#1
obiecywałem i słowa dotrzymuję.może nie będzie wszystko od razu,ale myślę że etapami będzie bardziej przejrzyście.zaczynamy:
1.Pierwsze wrażenie:
strat wygląda bardziej "zawodowo",jest wyższy,ma korpus metalowy,a nie jak w przypadku lubitela,plastikowy.odbija się to na wadze,lubitel 590g,start 920g,zapewne też i na wytrzymałości,ale tego nie sprawdzałem.
2.obiektyw:
w obu przypadkach układ trójsoczewkowy,w lubitelu T-22 4,5/75,w starcie jasniejszy Emitar 3,5/75.ponadto w starcie zarówno obiektyw zdjęciowy,jak i celowniczy,są takie same.
3.migawka:
centralna.czasy takie same:1/250-1/125-1/60-1/30-1/15+B.w lubitelu dodatkowo samowyzwalacz.
4.matówka:
jeśli chodzi o lubitela to niestety pomyłka,matówka o średnicy ok.10mm,dodatkowo lupa,raczej skromna,fi 16mm.w starcie matówka obejmująca caly kadr,wymiary 6x6cm,lupa jest również,wieksza niż w lubitelu,czyli 30mm

tyle na razie,jutro gonię w plener wiec podzielę się wrażeniami z obsługi.
Ostatnio zmieniony pn paź 31, 2005 4:37 am przez weesee, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Wielkie dzięki za opis.
Ja w którymś poście sam prosiłem o jakieś porównania i opisy bo sam chciałem kupić starta.
Chciałem kupić, szukałem, porównywałem, czaiłem się i w końcu kupiłem nowy obiektyw, także kupno starta narazie musi poczekać.
W każdym bądź razie powodzenia w foceniu i mam nadzieje, że pokażesz jakieś zdjęcia.