#2
o ile wiem: drogi, jakosc nie przystaje do ceny.

za te pieniadze mozna miec Sigme 20/1.8 EX. minusem jest rozmiar filtra i brak cichego silnika AF. cala reszta na plus

#4
insmac pisze:Niezle jasny ten obiektyw jak na taka ogniskowa, pewnie wielki ciezki kloc? :)
Sigma? oczywiscie, ze kloc - a czego bys innego oczekiwal od szkla ze srednica filtra 82mm :roll:

ale z tego co wiem bardzo ladnie rysuje, a GO przy f/1.8 nawet przy tak szerokim kacie potrafi zaskoczyc.

a przy tym jest w cenie tego Canona 20/2.8

#5
Mam tego Canona 20 2.8 USM i nie mogę się zgodzić, że jakość nie jest wysoka. Ostrość wysoka, rozdzielczość duża, kontrast bardzo dobry, brak zniekształceń. Cóż więcej chcieć?

#6
jak sie spisuje w fotografowaniu pod światło Canon 20 mm? Czy sa tzw. bliki, jak wyglądaja: sznureczek , pojedyńcze, czy może widoczny jest otwór przysłony :?:

#7
No więc i ja się dopiszę... posiadam od kilku dni, jestem miło zaskoczony... ludzie raczej go nie chwala, że jakość nie przystoi do ceny...
A co, myśleliście, że Wam obiad ugotuje???
Jest świetny, ostrość, kontrast, autofokus - super! Długo szukałem szerokiego kąta do cyfry, przestrzeliłem tonę szkieł - no i zostanę przy tej "20"...