bawiłem sie dzisaj alfa a100..

#1
byla sobie dzis prezentacja nowej lustrzanki sony alfa 100 w Katowicach

zrobila na mnie wielkie wrazenie. mimo ze odnioslem wrazenie ze to dslr z niskiej polki to osiagi są nieporównywalne z konkurentami z polki.

przedewszystkim ergonomia pracy ... majac nikona d70 jedynie przeszkadza waga, ale dosjscie do przyciskow jest wrecz banalnie proste. aczkolwiek przejscie nagle z systemu nikona na sony jest problemem biorac pod uwage ze nigdy nie mialem wrekach minolty.

z tego co udalo mi sie zapamietac to (pomijajac nowinki techniczne o ktorych mozna juz poczytac na fotopolis) dopasowanie skali koloru do tematyki zdjęć, rozszezenie zakresu tonalnego matrycy.

jedyna rzecz jaka mi przeszkadzala to wada ktora rowniez wystepuje w d70 (s) to klapanie lustra .. prawie jak zenit :)

ekran lcd mega duzy ,.. dopasowuje sie do polozenia paparatu (co 90 stopni) ..

aparat za 3 i pol koła a ma 9 pol ostrosci ... ciekaw jestem ile bedzie mial model wyzej.
pomimo wagi wygodnie sie go uzytkuje ... obok byl sony r1 i wahalbym sie :)

strzelilem pare zdjec pod swiatlo moim nikonem i sonym .... pomiar CW na reszte nie zwracalem uwagi .. nie wiedzialem gdzie tego szukac, ale soniacz wyszedl lepiej...

szum .. oczywiscie pojawia sie na iso 1600 i niedowietleniach ale jest znacznie mniejszy niz w wykonaniu d70s


przyznam ze jest to obiecujaca lustrzanka.

#15
mam nadzieje bo ze specyfikacji wynika ze moze to byc ciekawy konkurent canona i nikona, ale jeszcze go nie mialem w rece wiec wiecej nie pisze...
jest moze w media markt?
cron