Sigma APO

#1
Witam wszystkich
Jestem na tym forum pierwszy raz, dlatego też pozdrawiam foto zakręconych pozytywnie.
Mam pytanie co sądzicie o obiektywie: Sigma 70-300/4-5.6 APO Super Macro II, który chciałbym podpiąć do Canona 300D.

pozdrov.
Lotar

#2
Witam, ja też tu jestem po raz pierwszy. Radziłbym Ci zajrzeć na forum dpreview tam co chwila coś ktoś pisze, są tam testy foto z różych obiektywów fotografowanej tablicy testowej, a tu jest raczej ubogo w posty. A jak Ci się sprawuje Twój 300D ze sztandarowym zoomem (18-55), czy nie ma może aberacji chromatycznej przy całkowicie otwartej przysłonie. Dobre obiektywy markowe kosztują kupę kasy a ja szukam wiedzy nt. czy 300D czy Sony F828 :?:

!

#4
Podpinam to szkło do Dynaxa 5 i oceniam bardzo wysoko. Ostrość lepsza od odpowiednika Minolty. Pod światło też mniej flar i blików. Mechanicznie też fajny i bezproblemowy. Nie wiem czy Ci to cos pomoże bo pstrykam analogiem, ale w tej klasie cenowej nie znajdziesz chyba nic lepszego.

#5
Witam!
Obiektyw jest naprawdę w porządku. Tzn. jest na Minolcie 505si, jak go przełożyłem do Dynax 7 to niestety przy największej ogniskowej, powyżej 200 nie działa. Nie wiem czemu, może ktoś zna ten problem i ewentualne zaradzenie mu.