#6
Dzięki za szybki odzew. :D

Co do czasu naświetlania to zgadzam się, że trochę dłuższy by nie zaszkodził, ale bez filtra ND nie dało dziś rady... może się wybiorę jeszcze raz, tylko wcześniej. :roll:

Co do hdra to była to moja pierwsza koncepcja, ale po obejrzeniu efektów zmieniłem zdanie. W hdr, za jasne to wszystko mi wyszło i za kolorowe, jakieś takie trochę odarte z tej nocnej jeszcze atmosfery. Choć i nie wątpię, że dałoby się zrobić lepszy hdr. :roll:
Załączniki
IMG_0283hdr_res_res.jpg
hdr, z podbitym kontrastem żeby utrzymać te czernie i bardziej zdecydowany kolor
IMG_0283hdr_res_res.jpg (42.11 KiB) Przejrzano 16933 razy

#7
Widze troszkę nie dorobiony ten HDR, albo zrobiony bez umiejętności... Choć dół nieźle, to góra (niebo przy światłach lampy), słabo... I po lewej coś Ci na niebiesko świeciło?

#8
po lewej na niebiesko, świeci... to chyba będzie wschodzące powoli zza horyzontu słońce... :lol:

W tym hdrze to właśnie dół jest jak dla mnie za jasny i mi się nie podoba, góra była bardziej hdrzasta, to ją popsułem kontrastem... po prostu, choć ogólnie czasem lubię to w tej konkretnej klatce hdr mi nie leży.
Ale szanuję odmienny punkt widzenia, który w przypadku Tomka pewnie po trochu podyktowany jest i tym, że sam jak tylko może to wypasione hdrki z lubością trzaska. :wink:

#9
Ja sie dopiero ucze Jakub ;)
W przypadku tego kadru mogloby byc ciezko zrobic standardowy hdr. Zalezaloby to od tego w jaki sposob chcialbys pokazac swiatla reflektorow.
Moglbys sprobowac zrobic naswietlanie nieba, tak jakbys chcial je widziec w ostatecznym zdjeciu , pozniej swiatla reflektorow i tak dalej poprzez wazne tonalnie miejsca w kadrze. Nastepnie poskladac to w calosc, najlepiej recznie, bo wtedy masz wieksza kontrole nad zdjeciem i mozesz uniknac typowego wygladu hdr'u, jesli chcesz by zdjecie wygladalo naturalnie.

......
Piszac, ze " w tej wersji mi sie nie podoba" nie mialem na mysli 'dlatego, ze to nie hdr'; za krotki byl czas naswietlania i mysle, ze te swiatla wygladalyby lepiej, gdyby tworzyly dlugie swietliste linie.
Wiesz, to tylko moje odczucia, poczekaj az napisza Ci cos bardziej doswiadczeni forumowicze :)

Pozdrawiam.

#10
W galerii :?: :shock:

Czuję się zaszczycony i wyróżniony, nie wiem tylko czy na pewno na to zasługuję... :oops:

I do tego tak bez komentarza?

Szczerze, to zamierzam wybrać się tam ponownie za jakiś czas i tym razem dopilnować żeby słup wiaduktu idealnie pokrył się z latarnią, mam nadzieję również złapać moment w którym żadna "smuga" zmienia pasa, no i może będzie nieco dłuższy czas i z 5mm dłuższa ogniskowa (ta była 40mm). :)

#13
Jakub23 pisze:I do tego tak bez komentarza?
Galeria za latarnię na pierwszym planie i porę o której zostało wykonane, samo zdjęcie drogi nie byłoby zbyt ciekawe.

#15
Andres pisze:Pooolskaaa Biało-czerwoni Smile
sportowe podejscie do tematu... :lol:

tomasz.chrulski pisze:Gratulacje galerii Wink
Dziękuję :wink:

Cygnus pisze:Galeria za latarnię na pierwszym planie i porę o której zostało wykonane, samo zdjęcie drogi nie byłoby zbyt ciekawe.
To by trochę tłumaczyło... fakt, wstałem o nieludzkiej dla mnie porze ;) , ale wiele jest też na tym forum lepszych zdjęć robionych o świcie, które nie zostały w ten sposób wyróżnione. Zdjęcie zrobiłem raczej przy okazji że byłem już na nogach o magicznej godzinie i dla sportu bo prawie miesiąc nie miałem aparatu w ręku.
Tak czy inaczej, przyjmując dogmat "Cmzr" wyłożony ostatnio przez Epikura pozostaje mi tylko podziękować za galerię i ukłonić się nisko... :)
Qba pisze:fotka ujdzie ale galeria ? ? ? bez przesady
:lol: 8)

#16
Cygnus pisze:... latarnię na pierwszym planie
heh, właśnie sobie przypomniałem, że popełniłem jakiś rok temu w sumie bardzo podobną koncepcyjnie (latarnia i widok na jadące samochody :roll: ) fotę.
jak skończe z bałaganem i oknami, to pokaże :idea:

#20
Qba pisze:fotka ujdzie ale galeria ? ? ? bez przesady
Dobrze przeczytać, że po tych trzech latach robienia zdjęć, które powoli stają się fotografiami, nadal masz wysokie wymagania,
ale Jakub nie jest Tobą, a forum nie służy wyłącznie do krytykowania i ganienia,
ma również motywować do dalszej pracy nad sobą i rozwijania swojego sposobu widzenia,
a tutaj widzę takie możliwości, dlatego zdjęcie nie zostało w szkółce.
cron