#62
Dostalem maila z przeprosinami jak sie komentarze pod fotka pojawily odnosnie "pozyczania pomyslu" W sumie leje na to tylko troche przykro jak nagle pod twoja praca pojawia sie koment ze cos splagiatowales bo ktos inny zrobil. I wszystko tylko dlatego ze "kolega" zapomnial napisac. Dodatkowo wyslal mi maila ze jego praca rowniez nie jest skopiowana bo powolywal sie na szczegoly jako ze u mnie zwiazane sznorowki czy banan pokropiony woda.. no i ze foto zrobione z gory a u mnie z boku. Moim zdaniem jest to nadal kopiowanie. Bo co innego jest fotografowac kota a co innego robic fotografie wedlug czyjegos pomyslu. To tak jakby ktos wymyslil fantastyczne polaczenie sanek i roweru w calosc i przedstawil to na foto, a ja nagle robie foto tego samego polaczenia i twierdze ze nie skopiowalem pomyslu ani nie splagiatowalem bo u mnie sanki czerwone a u ciebie niebieskie.
Temat zakonczylem ale poradzilem mlodemu koledze zeby na przyszlosc informowal w takich przypadkach bo 1-2-3 osoby oleja a 4 narobi mu niepotrzebnych klopotow. Niestety w Polsce cos co sie nazywa PRAWO AUTORSKIE nadal traktowane jest po macoszemu, przez niektorych w ogole nie uznawane.

#63
niestety co do praw autorskich to jeszcze daleko mamy, zeby miec z tego jakies dutki...

ale poki my nie zaczniemy tego bronic bedda nas "okradac" jak sie tylko da...

#64
Jarek, też bez przesady :wink: . Fakt gość powinien się na Ciebie powołać, elementarna uczciwość i przyzwoitość tego wymagała :!:
Ale też nie możesz mu zabronić robienia i focenia sznurowanych bananów. Powoływanie się na prawa autorskie w tym przypadku to nieporozumienie.

#72
Pomysly super, realizacja niezla.... brakuje mi ciekawego swiatla.
Mozna byloby sie pokusic o retusz tych owocow by wygladaly bardziej sterylnie [chodzi o wgniotki, "siniaki" czy jakies przypadkowa uszczerbki, ktore niepotrzebnie odwracaja lekko uwage]
cron