PMA nowosci !!

#1
hehe pewnie wszyscy myslicie ze zaraz wam tu opisze wszystko nowe co wyszlo a tu guzik, skupie sie na skapym opisie paru rzeczy od nikona, na moje szczescie albo nieszczescie niema zadnej nowej DSLR a szkoda FF od nikona bylo by milo. Nikon natomiast wypuscil nowy SLR, N/F75 ktory bije n65 na glowe biorac duzo od starszego brata N/F80 i nikon tym samym zakryl luke mierdzy n65 i 80 musze powiedziec ze bardzo ten n75 mi pasuje i polecilem go juz dzisiaj jednemu znajomemu (n75 ma nowy 25 czesciowy pomiar matrycowy, wiem ze nienowosc{canon tam ma i minolta chyba te} ale w korpusach nikona to chyba premiera ). Nikon Takze wypuscil nowe szkla,
AF-S 12-24 mm F/4 G IF ED DX,
Af-S VR 24-120mm F/3.5-5.6 G IF ED
28-200mm F/3.5-5.6 G ED IF

O ile 12-24 da efekt wide angle na DSLR to i tak moim zdaniem bedzie za droga, plotki glosza ze miedzy 700-900 funtow ma kosztowac to niespodzianka jest AF-S vr 24-120 ktora niedosx ze wide angle to jeszcze niezle tele i to podobno za cene amatorskiego szkla, musze powiedziec ze mzoe sprzedam swoje 28-200 i albo pojde w strone nowego 28-200 G ED IF ktore ma az 3 szkla ED w porownaniu z moim starym 28-200mm D ktore wogle ich niema, wiec najbardziej moje oczy wpatrzone sa w 28-200mm, jak bedzie lepsza jakosciowo to chyba zmienie, jak 24-120 bedzie miala dobra cene to bede mial dylemat:)

Oprocz tego nikon wypuscil kilka cyfrowek 3mega pikselowych bodajze. dwa takie slabiutkie aparaty coolpix 2100 i 3100 ktore sie moim zdaniem przyjma ale rewolucje zrobi Coolpix SQ ktory niedosc ze inowatorski to swietna cyfrowka na imprezy. :)

To by bylo narazie na tyle, pozniej zamieszcze linki do broszurek i takie ram pierdolki

#2
z wiadomosci z innego obozu to slysze ze Pentax wypuscil calkiem udana lustrzanke, zaduzo o niej nieczytalem ale na forum pentaxa calkiem ja chwala jako najbardziej zaawansowana, no nic trzeba sie bedzie przyjrzec. Tak wiec nikon i pentax dali calkiem dobre lustrzanki, (poczekam na testy ejszcze) a canon ze swoim eosikiem amatorskim zawalil troche, no ale oni maja swojego cyfrowego Eosa 1DS wiec kto bedzie patrzyl na rebela/eosa hehehe

#3
no i jeszcze dochodza mnie sluchy ze to niekoniec nowosci od Nikona, podobno dalej na pma beda jakies nowosci co do cyfrowych lustrzanek, mozliwe ze cos o nastepcy D1x/D1h i ktos cos mowil o nastepcy D100 ale to to chyba plotka, pozyjemy zobaczymy

#5
D100 mi sie snil i prawie bylem zdecydowany kupowac ale brak FF i moje zamilowanie do Wide angle dalo o sobie znac.. jak dla mnie to jeszcze nie to
cron