#2
a chyba to czytalem, nikon chyba wygral bo lepiej naswietlal tak??... ciekawe kiedy zrobia porowananie nikon f75, nowego pentaxa i nowego Canona... czekam na ten tescik, juz widze wygrana nikona

#3
Nie wiem jak te proste modele ale wiem z autopsji ż model pentaxa Z1 czy mz5 daje o wiele lepsze wyniki niż Nikon F90x więc tak do końca nie wierzę w te wyniki testów . Jest jedno ale pomiar pentaxa wymaga pewnej świadomośic przy przy pracy . I moze to jest ta różnica w wynikach :wink:

#4
I tak najdokładniejszy jest pomiar centralno-integralny + mózg :lol:
Zawsze jak mam wątpliwości przełączam z matrycy na uwypuklony...
( a jak się dorobię będe korzystać też z punktowego :mrgreen:

#5
Taaaaaa :roll: Ja zwsze uzywam slektywngo albo matrycy przy super szybkich zdjęciach. To nie chodzi o to że matryca jest blee . Trzeba ja tylko uzywać z rozmysłem :lol: Ale i tak wolę selektywny Ze wzgklędu na zakes pola pomiarowego i czułości :mrgreen:

#8
hehe no ja tez nieuwazam matrycy za cos zlego.. gdy robie akcje i natychmiast musze naciskac spust ot matryca jest jak zbawienie.. portrety mam to szczescie robie na punkcie:) a ogolnie to centralnie wazony.. poza tym emo nietylko pentaxy wymagaja uwagi prz ypomiarach, kazdy aparat wymaga

#10
Wiem nawet Eos1 :lol: Ale musze przyznać że na razi nie mam takich zastrzeżeń do tego co reprezentuje sobą matryca R8ki . nie miałem jeszcze przypadku abym musiał poprawiac W eos3 czasem odbijało w Laice jeszcze to sie nie zdazyło mówie jeszcze bo napweno w jakiejś sytuacji matryca przechlapie :wink: Ale na razie jestem zadowolony z pomiaru bardziej niz Eosach niemówię juz tu nawet o nikonie F4 tam trzeba było poprawiać ale były to poprawki bardzo przewidywalne .. To i tak pryszcz najlepiej mierzyć strefowow i zawsze będzie git 8)
cron