Konkurs Kartka do producenta

#1
Trwa czwarta edycja konkursu fotograficznego „Kartka do Producenta”. Mieszkańcy kolejny raz przedstawią filmowcom najciekawsze lokacje województwa śląskiego.

Są takie miejsca w regionie, na widok których każdy stwierdza, że mają w sobie to coś, co sprawia, że świetnie wyglądałyby na kinowym ekranie. Właśnie takich miejsc poszukują producenci przyjeżdżający co roku na festiwal REGIOFUN. Zadaniem uczestników konkursu jest zrobienie dobrego zdjęcia najbardziej filmowej lokacji, jaką znają.

Wysłać Kartkę do producenta może wziąć udział każdy – zarówno amator, jak i zawodowiec. Fotografie należy zgłaszać za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.regiofun.pl w zakładce „Konkurs fotograficzny”. Nadesłane obrazy będzie oceniać jury złożone z przedstawicieli branży filmowej i fotograficznej. Termin zgłoszeń mija 26 września.

„Kartka do producenta” towarzyszy festiwalowi REGIOFUN od trzech edycji. W minionych latach jury nagrodziło zdjęcia przedstawiające m.in. rzekę Bytomkę, Pustynię Błędowską i panoramę miejscowości leżącej u stóp Golcówki. Różnorodność fotografowanych miejsc dowodzi, jak ciekawym regionem jest województwo śląskie. Filmowcom wystarczy godzina podróży, aby przejechać z jednej lokacji do drugiej: z gór do pałacu, z pałacu nad jezioro, znad jeziora do zabytkowej fabryki, z fabryki do nowoczesnej przestrzeni publicznej itd.

Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na wielkim ekranie Kina Kosmos podczas gali otwarcia jubileuszowej, piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego REGIOFUN. Fotografia, za którą zostanie przyznana główna nagroda, zostanie wydrukowana w formie widokówki zapraszającej na festiwal w przyszłym roku.

Organizatorem konkursu jest Instytucja Filmowa SILESIA FILM oraz działająca w jej strukturach Silesia Film Commission. Sponsorami „Karki do producenta” są: Empik i Fotoedukacja.

- Regulamin konkursu
cron