Warsztaty fotograficzne na Dzikim Zachodzie

#1
Miasteczko Westernowe Twinpigs i Stowarzyszenie Fotograficzne Pozytyw proponują naukę fotografii od najlepszych dla wszystkich. Dwudniowe warsztaty fotograficzne w naszym Miasteczku to idealne połączenie zajęć praktycznych z ciekawymi prezentacjami. Przygotowano je tak, by były atrakcyjne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. W warsztatach mogą wziąć udział dorośli miłośnicy fotografowania oraz rodziny z fotografującymi dziećmi w wieku od 10 do 15 lat.

W programie:
– omówienie zasad komponowania fotografii i obsługi sprzętu (dla osób początkujących),
– ćwiczenia warsztatowe w studiu i w czasie zainscenizowanego życia Miasteczka Westernowego,
– omówienie zasad obróbki cyfrowej fotografii; Photoshop, programy archiwizacyjne,
– projekcje fotokastów, filmów o tematyce fotograficznej,
– ćwiczenia warsztatowe fotografii nocnej,
– wykład z zakresu fotografii reportażowej i dokumentu (prowadzą Bogdan Kułakowski i Maciej Jarzębiński),
– wykład z zakresu fotografii portretowej i inscenizowanej (prowadzi Witold Cichocki),
– ćwiczenia w studio z modelami (prowadzi Marcin Liberski)*.

Kilka słów o prowadzących:
– Bogdan Kułakowski – pierwsze zdjęcie reporterskie opublikował w 1962 roku. Pracował czterdzieści dwa lata w dziennikach i tygodnikach ukazujących się na Śląsku. Laureat wielu krajowych i zagranicznych konkursów fotografii prasowej – m.in. wyróżnienie w konkursie World Press Photo, autor zdjęcia umieszczonego w „100 najważniejszych fotografiach świata”. Pracuje też jako „still photographer” na planach filmowych.
– Maciej Jarzębiński – rozpoczynał pracę w Gazecie Wyborczej w Katowicach, aktualnie pracuje jako „wolny strzelec” głównie dla Agencji Fotograficznej „Forum”. Jego zdjęcia publikowały prawie wszystkie znaczące tygodniki w Polsce i wiele tygodników za granicą. Zdobywca nagród na znaczących konkursach fotografii prasowej, w tym roku zdobył pierwsze nagrody wszystkich konkurencji w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej.
– Witold Cichocki – nauczyciel fotografii. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną, pejzażem, portretem.
– Marcin Liberski – nauczyciel fotografii, prowadzi własną szkołę fotografii Pozytyw i firmę usługową wizualnia.pl. Z fotografią zawodowo związany od 15 lat.

Koszt dwudniowych warsztatów to 350 zł w przypadku noclegu w pokoju wieloosobowym stylizowanym na więzienną celę lub 450 zł przy dopłacie za nocleg w pokoju hotelowym.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: bok@twinpigs.zory.pl oraz ich opłacenie. Warsztaty można opłacać do 14 września.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy:
http://www.twinpigs.zory.pl/warsztaty-fotograficzne/
cron