Re: FOTOGRAFOWIE - ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY!

#2
admin pisze:CZYTAJCIE UWAŻNIE - to o NASZYM BYĆ ALBO NIE BYĆ

Niestey to prawda sam doświadczyłem tego na własnej skórze .Nie w mojej firmie gdyż mam umowe podpisaną nie od zdjęcia i wierszówki tylko określona kwote miesięczną :) . Ale kiedy zrobiłem zleceni dla Poznańskiej miałem duże problemy z odebraniem pieniędzy ,nie mówiąc juz o tym że honorrium było 4krotnie niższe niż ustalenia :cry: jeżeli o prawa autorskie do dzieła to ja mam tak rozwiązaną sprawe .Negatywy są moje a redakcja ma prawo używać po raz drugi i trzeci zdjęć na swoich łamach nieodpłatnie. Jest to ustepstwo Z mojej strony .Ale jest to umowa obustronna i ot pretensji nie mam .Negatywy pozostaja moją własnością i do nich ja mam wszelkie prawa :wink: Choć teraz 90 procent zdjęc dla redakcji stukam cyfrą.Jeżeli jest cos ważnego wtedy pracuje analogiem .I tak to sie kula .Ale wiem jak walą w rogi kolegów z innych redakcji nóż sie w kieszeni otwiera i ludzie nie są w stanie zrobić nic :cry:

#6
ty sie tu nie nabijaj ja tym gównem zrobiłem 280.000 klatek . i na razie nie zapowiada sie że zdechnie :( .A dopuki działa firma nie kupi nowego .
Ja chciaółbym Laice Digilux ale kasa :cry: Może nie długo zobaczymy :wink:

#7
Nie nabijam się, a digilux to interesujacy aparat, w sumie niepozorny ale czytałem o nim i jest naprawde sporo warty, a cena juz nie jest tak oszałamiająca :)

#8
Digilux daje piekny obraz matryca jest juz w miare . Jest nieduzy ma manualne ustawienie ostrości .jest troszke wiekszy od M6ki to mi pasi tylko te 4000 :cry: zł to mnie lekko ziębi .Na razie :wink:

niestety los cięzki

#9
Tak, tak pisemka łaskę robią że publikują nawet wybitne pisemka... co tu dużo mówić... chciałbym nazwać ich po imieniu, ale nie warto słowem "skurwysyny" bezcześcić forum, powiem tylko : >jawni złodzieje<