Pytanko co do strobow

#1
Witam serdecznie, mam pewne pytanko, otoz ostatnio kupilem sobie flasha i naprawde daje rade ale zauwazylem ze jest naprawde limitowany jesli chodzi o dodatki ktore mozna do niego zamontowac np softbox'y itd.

Wiec postanowielm poszukac jakis bardziej pasujacych lamp i wpadlem na cos takiego:

http://cgi.ebay.co.uk/Strobe-Flash-Head ... 2eaab93d73

czyli prosty strobe flash, ale nie rozumiem pewnej rzeczy, pisze tam ze moc tej lampy jest 150 W oraz 50W modeling light, chodzi mi oo czy jesli pisze 150w to czy ta jest moc jest sciagana przez 1 sekunde??? Jeli tak to czy to duzo i czy to duzo w utrzymaniu..??

Mam nadzieje ze zrozumielescie o co mi chodzi. :D

#2
Cześc Darek.
150w to moc błysku a 50w to moc lampy modelującej (świecącej na stałe żebyś widział co robisz i widział światło cień(Ona gaśnie podczas błysku strob'a) Lampę modelująca możesz wyłączyć, a wtedy koszty błyskania są niesamowicie śmieszne.
Czas czas błysku najtańszych lamp to około 1/800 sekundy.

Jeżeli chodzi o mocowanie to najtaniej i najlepiej wyjdzie Ci kupić zestaw / lampę z mocowaniem BOWENS, cała chińska cześć softboxów do niego pasuje, a jak chcesz coś lepszej jakości to Quantuum ma dużą ofertę.
Tam gość nawet nie napisał jakie to mocowanie ( podejrzewam że bowens)

Jednak tak jak Ci kiedyś już mówiłem, najtaniej wyjdzie jak kupisz zestaw.

np taki;
http://cgi.ebay.co.uk/750W-STUDIO-LIGHT ... 41586150fc
Lampy działają bardzo dobrze, rzadko zdarza im się brak synchronizacji, masz cały zestaw, parasolki, softboxy, statywy, i duża wygodna torba w którą wszystko spakujesz i schowasz na szafę albo na strych jak potrzeba. Może nie są to demony jakości,(Jedynie statywy z Softem Octagonalnym 120cm juz nie są zbyt stabilne, ale stoją:) ) ale w/g mnie daje radę, szczególnie za tak śmieszną cenę (jednego profesjonalnego beauty disha byś za te cene nie kupił ;p )
Zawsze możesz dociążyć je od spodu.

Pomyśl czy chcesz dokupować osobno lampki po 42funty które wyglądają jak plastikowe zabawki, osobno softboxy statywy parasolki, wyzwalacze.
Czy nie lepiej pozbierać i mieć coś lepszego w zestawie. :)

Od razu zaznaczam, nie mam nic udziału ze sprzedaży tamtych lamp, ja po prostu polecam Ci bo mam ten zestaw, i chce dobrze doradzić :)

Pozdrawiam.

#3
ja już się bawiłem w sztukowanie dziadostwa i wyszedłem jak przysłowiowy zabłocki na mydle. Teraz chyba będę musiał te graty wstawić na ebay.... ;)
Lepiej kupić cały działający zestaw, bo na sztuki w końcu wyjdzie drożej i jeszcze może się to wszystko nie zgrywać ze sobą.

#5
Darek :) 150w to ona ciągnie w ciągu 1/800s musiałbyś przeczytać ile prądu pobiera ładowanie i pod jakim natężeniem.
A 50w to jest normalnie 50w tak jakbyś żarówkę wkręcił do lampy pod sufitem 50w...

A w ogóle to po co Ty o takie pierdoły pytasz?

Zwykły monitor pobiera 50w.
Suszarka do włosów 2000w...
Duża lodówka 200w ( a działa 24/h :O )

#6
aaa czyli do tego musze tez miec power pack? czy moze jest juz on wbudowany w to??

dlaczego pytam, vo zauwazylem ze moze warto cos takiego zakupic skoro juz bawie sie w studio :D i mam dalsze plany ;p

no i co do tej mocy to na ile taki ''power pack trzyma??''

#7
Power pack wbudowany w.. w co? W lampę? :D

:O Zalezy jaki power pack.
Kazdy Powerpack ma określoną moc. Poczytaj sobie.
Poza tym ja myślałem ze ty packshoty robisz a nie bedziesz sie wybierał w teren?
Chyba że chcesz pro Powerpack ze sterowaniem itp
Np taki
http://www.calumetphoto.co.uk/eng/produ ... r/999-503e


albo chcesz takie studio zrobic?
http://www.youtube.com/watch?v=c4oVa1c67Bs

Jedyne 300tys euro :D

zalezy jakie powerpacki, poczytaj sobie na forach z dzialami sprzętowymi na temat studia, dużo pytań i testów jest :)

#10
Darox - spokojnie są różnego rodzaju zasilacze oraz generatory do zasilania główek.

Po kolei Studyjna lampa błyskowa - to kompletne źródło światła - tz oprawa z palnikiem jakąś żarówką pilotującą oraz kondensatorami które to magazynują energię.

Głowica błyskowa - to przeważnie główka do podłączenia do generatora - generator ma wbudowane kondensatory i on magazynuje energię, główka to na ogół oprawa z palnikiem i żarówką pilotującą. Prąd podawany jest z generatora do główki kablem wysokiego napiecia. Przykład www.sklep.medikon.pl/GENERATOR_FOMEI_PA ... -1592.html

Zasilacze do studyjnych lamp - są uniwersalnym źródłem zasilania Studyjnych lamp błyskowych niezależnie jakiego producenta ograniczenia są tylko mocowo. Przykład www.sklep.medikon.pl/ZASILACZ_FOMEI_PAN ... -1950.html

#12
Taka mała dygresja....
Przeczytajcie najpierw chłopaki ze zrozumieniem definicje
mocy, energii, pracy, napięcia i natężenia prądu elektrycznego....
Myślę, że wiele się wtedy wyjaśni, a i Wasze wypowiedzi będą bardziej składne....

Pozdrawiam. :-)