Fotografia 3D

#1
Niech mi starzy wyjadacze podpowiedzą :) czy jest sens się ładować w zakup sprzętu do foto 3D. Mam na myśli oczywiście zdjęcia produktowe.I nie do końca jak to się wszędzie utarło, że zdjęcia obrotowe to już 3D, bo nie. Tylko o takie, które prezentują produkt w kilku płaszczyznach. Ktoś może się wypowiedzieć ? Może być na to rynek ?

#2
Oczywiście, że jest na to rynek! Takie prezentacje 3d produktów sprawdzają się świetnie jeśli chodzi o sklepy online. Przecież ludzie lubią dokładnie obejrzeć coś, zanim to kupią, a takie możliwości dają właśnie zdjęcia 360 stopni. ;)

#5
Tutaj trzeba sobie postawić przede wszystkim pytanie z ekonomi :)
Jeśli są Klienci skłonni zapłacić za sesję załóżmy 100 produktów to z pewnością opłaca się zainwestować w podstawowy sprzęt.
Fotografia obrotowa daje spore możliwości. Od dawna przecież korzystają z niej producenci samochodów. Każdy lubi przecież przed zakupem zobaczyć model z każdej strony.
My robilismy takie rotatory dla jednego z większych Dealerów Volkswagena:
http://ungr.eu/fotografia/obrotowa/item ... rotowa-360

Specjalne platformy obrotowe to wydatek podand 10tys Euro więc trzeba znaleźć dobrybalans między jakością, ceną i kosztami.
Warto poeksperymentować.

#6
Moim zdaniem większość zdjęć 360 jest prześwietlonych w celu uzyskania białego tła a co za tym idzie zmniejszenia ilości obróbki.

Uważam to za ciężki temat bez dużego wkładu czasu i pracy. Przyzwoite (moim zdaniem) to 36 zdjęć a płynniejszy obrót uzyskujemy przy 72 zdjęciach.

Produkt można wyczyścić z pyłków itd ale niedoskonałości są nie rzadko a klient nie będzie ich chciał widzieć a to retusz na wielu zdjęciach.
Incuba pisze:Odrobina chęci, nieco więcej czasu niż chęci i podest 360 stopni można zrobić samemu. Jeden z budżetowych przykładów:
http://fotoblogia.pl/1838,zrob-to-sam-o ... eoporadnik
w tym wideo widzę mały brak :) polecam rozrysować np. na krawędzi podstawy kąty plus jakiś znacznik na podłożu aby kąt obrotu był zawsze taki sam aby nie było "skoków" w obrocie

#7
maron895 pisze: tym wideo widzę mały brak Smile polecam rozrysować np. na krawędzi podstawy kąty plus jakiś znacznik na podłożu aby kąt obrotu był zawsze taki sam aby nie było "skoków" w obrocie
Oczywiście, skala jest wskazana, inaczej nie miałoby to sensu :)
cron