Witam wszystkich + kilka słów o sobie

#1
Witam wszystkich forumowiczów płci obojga. Wypada się przedstawić i napisać coś o sobie. Fotografią zajmuję się (z przerwami) od zawsze, pierwszą ciemnię miałem w wieku 11 lat - kiedy to było... Pomimo rozwoju techniki cyfrowej (jestem jak najbardziej za) nadal zajmuję się także fotografią klasyczną, na której się wychowałem, konkretnie średnim formatem. Po wielu przymiarkach sprzętowych (fotografowałem chyba wszystkim, co się rusza) zostałem wreszcie wierny firmie F&H czyli Rolleiflex (mam 2 lustrzanki) oraz aparatom otworkowym własnej konstrukcji. I jeszcze jedno, na koniec: fotografia to nie jest kurs obsługi kolejnych bajerów Photoshopa, uznaję tylko taką ingerencję w obraz cyfrowy, która byłaby możliwa także przy użyciu techniki ciemniowej w klasycznej fotografii. I to by było tyle na dzień dobry.
Pozdrawiam.
Krzysztof

Dodałem 27 listopada:
Dla jasności, bo kilka osób zdaje się uznało, że zajmuję się wyłącznie fotografią analogową, wyjaśniam: bardzo lubię fotografować także moim Lumixem, proporcje są w przybliżeniu takie, że na 1 rolkę filmu (12 klatek, z których do dalszej obróbki idzie 6-7) przypada około 100 pstryknięć cyfrówką, z których do dalszej obróbki idzie około 15. Fotografia analogowa zmusza człowieka do pewnego przemyślenia i oszczędności w gospodarowaniu zasobami, czego nie da się powiedzieć o fot. cyfrowej. Ta możliwość rozrzutności może stać się kulą u nogi, człowiek utonie w powodzi nieskasowanych fotek, ale może być też czynnikiem polepszającym jakość tego co robimy, pod warunkiem, że będziemy brutalni dla samych siebie i wykasujemy wszystkie dobre fotki, zostawiając tylko bardzo dobre. Tak więc pozdrowienia i szacunek także dla fanatyków fot. cyfrowej.
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 6:45 pm przez Rollei, łącznie zmieniany 2 razy.

#4
Cygnus pisze:Mam nadzieję, że pomimo wszystkich wad jakie mają fora internetowe,
nie zmarnujesz swojego czasu z nami. Wink
To zależy jak szybko wybierze się na plener :)


Cześć !

#8
Witam witam :)

Analogi dla mnie owiane są mgłą tajemnicy i legendarności. Nie mam w sobie tyle samozaparcia, żeby spróbować analogowo :/
może kiedyś...

Miłego pobytu!
cron