Witam Serdecznie

#1
Witam

Jestem nowy na forum oraz amatorem fotografii. Zaczynam dopiero zabawę z Sony A300 obiektyw na razie kit 18-70. Zamierzam kupić coś lepszego.

Chciałbym żeby ktoś ocenił moją fotografię, poradzić lub też podpowiedzieć co jest źle i co należy poprawić.

Przykładowa fotka zrobiona wczoraj
Obrazek

Obrazek

#2
trochę o niczym są te fotki. Jedynki nie kumam, w 2 na pewno ten jasny fragment muru przeszkadza, ale reszta bez niego wygląda ciemno i pusto. Na pewno przyda Ci się poczytac trochę o zasadach kompozycji i postprocesie. No i pomysł na zdjęcie jest ważny. Powodzenia.

#3
Po co Ci cos lepszego? Zeby jeszcze wieksze gnioty robic?Kup sobie na poczatek dobra ksiazke o fotografii, a jak pocwiczysz z rok, to wroc i pokaz nam nowe foty. :twisted:

#5
nomos pisze:Miło dzięki, melvo gniotem to możesz być Ty :-) ty od razu rozbiłeś fotki nadające się do "NACZIONALA"
Jakub 23 dzięki,
Cóż, no bez urazy, ale w sumie dobrze radzi. Jeszcze nie wiesz ile nie wiesz na temat tej sztuki. Sprzęt jest tutaj wtórny, chociaż wiele pomaga i zwiększa możliwości (np. bez statywu nie zrobisz fotki wieczorem z czasem 1 minuta). Sprzęt i tak nie zwalnia z zasad kompozycji.

#6
nomos pisze:Miło dzięki, melvo gniotem to możesz być Ty Smile ty od razu rozbiłeś fotki nadające się do "NACZIONALA"
Jak uplynie troche wody w wisle to bedziesz mial inne zdanie na temat mojego komentarza. Poki co zycze Ci troche pokory, bo z taka kultura osobista dlugo tutaj nie zabawisz.

Aha, i co najwazniejsze, to niestety moje zdjecia sa totalnie za slabe do National'a.

#8
na niektórych szkoda strzępić języka myślą że są bóg wie kim. Dzięki za porady jednak będe sobie czytał sam i raczej nie bede sie chwalił bo takie słowa o gniotach tylko urażają :-) No cóż dzięki za wszystkie słowa pozdrawiam

#9
nomos pisze:na niektórych szkoda strzępić języka myślą że są bóg wie kim. Dzięki za porady jednak będe sobie czytał sam i raczej nie bede sie chwalił bo takie słowa o gniotach tylko urażają :-) No cóż dzięki za wszystkie słowa pozdrawiam
A tak btw. co Autor miał na myśli przedstawiając nam swoją pracę? Jaki owe fotografie mają ze sobą związek? Co zdaniem Autora mają do przekazania widzowi?
Jeżeli jest coś beznadziejne, to trzeba o tym wprost powiedzieć. Lepiej się teraz o tym dowiedzieć, niż po wykonaniu odbitek i przeznaczeniu ich na papier toaletowy...