Witam

#1
czesc jestem tutaj swierzym uzytkownikiem nie zajmowalem sie dotad fotografia lecz ostatniego czasu zrobiono mi przypadkowe zdjecie i bylem zszokowany jego efektem i wtedy stwierdzilem ze chce sie tym zajac.. troche pozno zaczyzman bo mam 20 lat ale nie sadze by to sie liczylo bo w ten swiat fotografi sadze ze mozna wejsc bedac nawet na emeryturze juz wiec wiele przedemna... moze jestescie mi wstanie powiedziec od jakiego sprzetu zaczac i od jakiego typu zdjec? osobiscie wiem ze zaczynaja od krajobrazow owszem jest to cos pieknego lecz gdy widzisz zadowolonego czlowieka po zrobieniu mu zdjecia to zupelnie inaczej sie czujesz:) ktos pomorze? jakby co to pisac tutaj lub gg:33963697

#4
witaj!
zacznij od używania przecinków w zdaniu, można się zasapać czytając Twoje wypowiedzi.
TuroP pisze:ktos pomorze?
tak, są tutaj osoby z pomorza ;)

co do pytania, bez określenia budżetu ciężko cokolwiek zacząć planować i doradzać.

Re: Witam

#6
Polecam Na początek książki - postaraj się z nich tez troszke ortografii wyłapać :)

Sprzęt - kup sprzęt na jaki Cie stać, najlepiej lustrzankę typu Canon 600D , Nikon D90.
Z kitem + ew 50mm.

Jeśli nie to po prostu Najtańsze body (lustrzankę) z kitem albo z 50mm

Fotografuj wszystko co się da - ale w każdym temacie wzoruj się na zdjęciach z najwyższej półki, staraj się naśladować kadry, światło itd.
Po paru miesiącach sam załapiesz czego chcesz, czego potrzebujesz, co umiesz a czego musisz się nauczyć.

PS.
osobiscie wiem ze zaczynaja od krajobrazow owszem jest to cos pieknego lecz gdy widzisz zadowolonego czlowieka po zrobieniu mu zdjecia to zupelnie inaczej sie czujesz:)
Nie wiem kto wymyślił że 'zaczynają' (kto?) od krajobrazów. Ale to błedne info.. Albo też idiotyczna zasada.. heh

#7
Dlaczego za pozno? Sebastiano Salgado zaczal robic zdjecia na powaznie dopiero w wieku 26/27 lat ;) i chyba nikt nie odwazy sie powiedziec, ze bylo za pozno i niczego sie nie nauczyl.