#2
Mam do 40 mz 2 aleto to samo tylko nie ma drugigo palnika :-) chcez to podeśle ci a priv instrukcja jest po polsku był też opis tego modelu w fotokurierze musiałbym poszukać . Fajowa jest co? :idea: :roll: . Moj 40 mz2 sie sypie ma juz z 9 lat też szukam nowej jakbyś trafił 40 mz1 albo 2 lub3 w takiej cenie to daj mi znać :lol: czekam Emo
Ostatnio zmieniony śr lut 19, 2003 10:30 am przez Emo, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
Dzięki już taką mam, a przed chwilą znalazłem po angielsku do 40MZ1i,
więc jest dobrze. teraz szukam już tylko czegoś o kostkach bo SCA3401 M4 ma więcej funkcji niż cała moja poprzednia lampa :shock: .
A lampa jest niemożliwa zamiast wziąć się do pracy bawię się nią :oops:
Jest tylko jeden problem, wyobraź sobie jak ona wygląda z moim F50 :jump: jak się spojrzy pod lampę to widać że jest do czegos przypieta :lol:
jeśli spotkam druga taką to dam znać.

#6
Niestety w tych katalogach w których opisuja nowemetze nie ma zastawienia jakie funkcje przenosci i co robi kostka a starsze wersje pewnie cie nie interesuja . ale poszukam jeszcze w necie.

#7
Dzieki i za dobre chęci.
Wiem juz tyle że czeka mnie zmiana korpusu zeby wyciągnąć to co ta lampka potrafi :D
Nikon powinien się cieszyć złapał następnego w swoje sidła "kompatybilności" gdzie ciągle trzeba coś wymieniać by działało:evil:
No ale wiedziałem w co się ładuję .

#8
Ale to juz taki korpus F50 albo F60 :-( A lampa może bardzo wiel nawt bez kostki dedykacyjnej z TTL ja mama do R3 kostkę podstawową a możliwości lampy są ogromne czujnik z lampy mierzy dobrze tylko ja używam metza od ponad9 lat niedługo bęzie 10 wic juz pozanłem tą lampę dogłebnie i potrafie nawet przy pomocy czujnika zewnętrznego tylko musnąc światłem ,:-))

#9
Ja się jej dopiero zaczynam uczyć...
To ile lat nauki przede mną mówisz 9-10 :wink:
Z tego co do tej pory zauważyłem to w TTL-u ma tendencję do naświetlania lekko wyżej (+0,5 EV), poprzedni metz naświetlał mniej więcej w punkt.;

#10
No to ustw korekcje na -0,5 i po sprawie :lol: . ja moja naświetlam -z korekcja na -1,słabszy błysk -lepsze tło , czasem -2,5

A kumpel mi sprzedal lampke metza 28Ct1 za 100zyla bez TTLu tylko z automatyka tyrystorową . Ale ma ruchoma głowice niech se leży na wszelki wypadek .Jak babcia 40 mz2 padnie to będzie awaryjna :lol:
cron