pomocy !

#1
Czy ktos mi może pomoc jak zrobić coś takiego jak podane w załaczniku? bo przyznam się szczerze ze nie potrafie :( probuje probuje i nic taki to gamon ze mnie :/ prosze o rade
Załączniki
digart.jpg
digart.jpg (49.89 KiB) Przejrzano 18447 razy

#7
Jejku jej :P
W PSie bardzo łatwo to zrobić, najpierw zmniejszasz wszystkie zdjęcia które chcesz złożyć - do takiego samego rozmiaru, następnie "Plik" ---> "Nowy", tworzysz nowy obszar o większym rozmiarze- tak, by Twoje zdjęcia się tam zmieściły.
Kopiujesz pierwszą fotografię, wklejasz na stworzony, pusty obszar, tak samo robisz z pozostałymi trzema.
Spłaszczasz, i zapisujesz, tadam ;) .

Mam nadzieję, że dość jasno się wyraziłam :roll: :lol: .

#9
Ok moja wersja jest taka:

Otworz sobie photoshopa i otworz w nim owe 3 zdjecia.


Obrazek


Nastepnie ustaw sobie ich wielkosc a zrobisz to klikajac w menu OBRAZ/IMAGE a nastepnie ROZMIAR OBRAZU/IMAGE SIZE, ustaw sobie dana wysokosc kazdej z fotografii czyli np w WYSOKOSCI/HEIGHT nadaj wszystkim wysokosc 800 pixeli (przy okazji zwroc uwage na rozdzielczosc ktora podana jest na samym dole w tym okienku gdzie ustawiasz wysokosc.... moze to byc 72 albo 100 albo 240 w zaleznosci jakie foto i do czego ma posluzyc.. do prezentacji w necie w zupelnosci 72DPI.. wiec niech kazde foto ma parametry wysokosc 800 i rozdzielczosc 72 dpi. Dodatkowo zapisz sobie szerokosc kazdej fotografii , bo mozesz miec sytuacje ze 1 foto ma 800x345 a druga 800 x500. Zapisz sobie na kartce jakie sa szerokosci.

Obrazek



Obrazek


Stworz nastepnie nowy dokument klikajac na PLIK/FILE a nastepnie NEW/NOWY, w powstalym oknie uistaw sobie parametry, pamietajac o kilku rzeczach ktore opisalem na foto ponizej

Obrazek


Na nowy dokument wrzuc poszczegolne foto wybierajac narzedzie zaznaczania z przybornika a nastepnie trzymajac lewy klawisz myszy po prostu przeciagnij kazda fotografie na ten nowy dokument i zwolnij klawisz myszy

Obrazek


po wrzuceniu wszysztkich fotek, klikajac na warstwy po prawej masz mozliwosc zmiany polozenia kazdego foto w zaleznosci od potrzeb.. mozesz kazde oddzielnie edytowac ale teraz chyba nie o to chodzi.. Ustaw sobie tak jak Ci pasuje

Obrazek


Na koniec splaszcz obrazek i zapisz go na dysku wybierajac opcje PLIK/FILE - SAVE AS / ZAPISZ JAKO albo SAVE FOR WEB / ZAPISZ DLA SIECI jesli chcesz aby zajmowal mniej miejsca zachowujac optymalna jakosc.

Obrazek


Tyle ode mnie.. Nie wiem czy bardzo pomoglem, ale z doswiadczenia wiem ze zwykle latwiej pokazac na obrazkach.
Nie wiem w jakim stponiu znasz Photoshopa wiec dlatego podalem wszystko krok po kroku..

Pozdr

#11
Dzieki za pochwaly... po prostu sam z doswiadczenia wiem ze latwiej sie to lapie na obrazkkach niz z opisu.. bo tutaj od razu widac co i gdzie jest... mam nadzieje ze Agrafka sobie poradzi.

#15
To skoro temat zostal "uwazniony" to ja jeszcze dorzuce moj sposob. Bez zmieniania rozmiarow zdjec.
Ale tylko dla posiadaczy CS2.

A mianowicie za pomoca polecenia: Place...(Umieść) w menu File (Plik), Dzieki ktoremu male zdjecia nie traca na jakosci.

1. Pierwsze co robisz to otwierasz nowy dokument o rozmiarach takich jak bys chciala, aby wyszla calosc po sklejeniu wszystkich trzech. Mozesz to ustawic w pikselach, centymetrach, calach itd. Wypelniasz go kolorem bialym, tudziez czarnym, tudziez jakimkolwiek innym wedle uznania.

2. Nastepnie otwierasz menu File (plik) i wybierasz opcje Place... (umiesc). Bedziesz musiala tam wskazac plik ktory chcesz uzyc do wklejenia.

3. Jak juz wybierzesz zdjecie pojawi sie ono w oknie dokumentu . Bedzie otoczone rameczka za pomoca ktorej mozesz zmieniac recznie jego wilkosc, polozenie, pochylenie itd. Jak juz ustawisz zdjecie wcisnij Enter. Zdjecie to bedize sie pokazywac w palecie warstw jako nowa warstwa. Za kazdym razem jezeli bedizesz chciala znowu zmienic rozmiar lub polozenie zdjecia po zatwierdzeniu, mozesz kliknac dwa razy na miniature warstwy na ktorej ono sie znajduje a pozniej wcisnac skrot klawiaturowy Ctrl+t i machac dalej.

4. Powtorz kroki 2 i 3 z pozostalymi zdjeciami.

5. Jezeli z jakichs przyczyn zmienisz zdanie i bedziesz chciala wymienic zdjecie ktore wybralas na inne, kliknij prawym przyciskiem myszy na miniature "starego zdjecia" i wybierz opcje: Replace contenst (zastąp zawartosc). Wybierzesz wtedy pozadane nowe zdjecie i wklei ci sie ono w miejsce starego z zachowaniem jego cech - ksztaltu, polozenia, pochylu itp...

6. Na samym koncu tylko splaszcz warstwy i gotowe! :)

Powodzenia i pozdrawiam!

#17
A ja proponuje jeszcze aby na przyszlosc jak ktos ma podobne problemy niech od razu mowil jakimi programami moze sie posluzyc bo to moze faktycznie ulatwic zadanie bo w przypadku CS2 jak napisala EWA tez mozna to szybko zrobic.. ja podalem tak, bo nie bylem pewien ktora wersje ma agrafka:)
cron