problem z profilowaniem icc

#1
Mam do Was jedno pytanie, może ktoś mi pomoże.

Zrobiłem zdjęcie w profilu Adobe RGB, obrabiałem je w Adobe RGB, zapisywałem w pliku PSD, ale nie konwertowałem do innych profili.

Wersje finalną w Photoshopie przekonwertowałem na profil sRGB, tak by u wszystkich Was kolory były w marę zbliżone.
I co mi chodzi po głowie to to, że jak zrobiłem Convert na sRGB to kolory w PS'e były takie same jak mniej więcej jak w Adobe RGB, ale jak to zdjęcie oglądam (w przeglądarce Mizilla czy IE) to idzie ono dla mnie w dominatę czerwona.

Jak temu zaradzić ? Skoro różnicę widać dopiero po otwarciu w przeglądarce jak skorygować tę dominantę jeśli jej nie widać w PS'e ?

#2
niejestem fachowcem ale miałem podobny (o ile nie ten sam ) problem dzis rano i u mnie się okazalo że musze w PSie przestawiś view proof na monitor rgb (monitor mam skalibrowany) i właczyć proof view.

ps: może ktoś wie jak to zapamiętać żebym niemusia tego włanczać przy każdym zdjęciu?

#4
ja nigdy nie zapisuje swoich plikow do sRGB.

zapisuj save as jako adobe rgb i wtedy browser targetujac adobe rgb pod srgb bedzie wiedzial jak przerobic kolory;) ale jak targetujesz srgb pod srgb to takie wlasnie dziwne rzeczy wychodza, temat przerabialem na wszelkie mozliwe sposoby.