Pytania ...

#1
Witam !
Mam pare pytan, a mianowicie co sadzicie o kupnie dobrego aparatu i jeszcze lepszego szkielka na sam poczatek przygody z aparatem ? Mowie tutaj o canonie d40 i 70-200 f/2.8, co uwazacie o kupnie canona ? [ chcialbym sie zajac fotografia sportowa i slyszalem opinie ze w tym momencie canon jest zdecydowanie najlepszy a nikon za jakis czas moze go wyprzedzic co o tym sadzicie ? ].
Jezeli wszystko pujdzie po mojej mysli do za 2 gora trzy tygodnie bede mial pieniaszki na kupno tego aparatu i szkielka, wsumie musze powiedziec ze interesowalem sie troche robieniem fotek ale tylko na zasadzie jak ktos mial aprata bo sam go nigdy nie mialem [ moze jakis szmelc mialem ale to juz dawno temu ], a teraz role moga sie odwrocic i moze beda na to pieniadze. Po troche dluzszym przemysleniu sprawy swierdzilem ze moge sie zainteresowac tym rodzajem hobby a mozna powiedziec pracy, no bo lepiej bylo by robic to co sie lubi w zyciu, a jak jest na to jakas szansa to mozna sprobowac. Wsumie bardzo lubie sport [ sam trenuje i trenowalem w przeszlosci pare dziedzin sportu ] no i lubie robic zdjecia [ jak napisalem wczesniej nie robilem ich duzo no ale jak byl jakis aparat pod reka i nikt inny go nie uzywal to byl w moich rekach :P ]. Jezeli wszystko dobze by poszlo to zaczol bym sie troche doszkalac w tej szkole [ o ile bym mial aparat ] >>>http://www.icp.org/ na wydziale poczatkujacy, tzn. chodzi mi o zrobienie kursu [ jezeli by sie dalo i znalazl bym tam cos o sporcie to chcialbym zrobic wlasnie taki kurs i kurs dla poczatkujacych ], wszystko sie okaze w przyszlosci ale jezeli mozna to chcialbym te uslyszec wasze opinie odnosnie takich kursow, papierka ktory bym dostal [ czy on moze byc pomocny ... ]. Studia roczne odpadaja bo kosztuje jedyne 32 tys dolarow no a wieec to nie dla mnie :) hehe
No i jezeli by dobrze poszlo to mialbym osobe ktora mogla poduczyc troche za free, poniewaz poznalem gosci z Indi kamerzyste z Boolywood [ ok teraz mozecie sie smiac jak was nie rozbawilem wczesniej :) ], sprawa wydaje sie smieszna no ale tam krecil filmy i z tego co mi mowil to nauczy mnie troche poslugiwac sie takim aparatem ale najpierw musze go kupic, wsumie szkielko zawsze mozna sprzedac po powrocie do domu na allegro albo gdzies inndziej a aparat i jakies podstawowe szkielko zostawic i mniec pamiatke ... [ mowa tutaj jakbym sie wykruszyl ale tak nie musi byc :) ]

#2
40d literowka :P he
i jezeli moze ktos ma jakies wiadomosci o fotografi sportowej to super by bylo jak by sie podzielil [ moga byc po angielsku, zalezy mi na jakis wiadomosciach z ktorych moge sie uczyc, ale chcialbym troche po polsku i troche po angielsku ]

#3
w sumie chyba sam nie wiesz czy chcesz czy nie...
nie wiem czy jest jakis sens wydawac taka kase na sprzet... zwlaszcza, ze jak piszesz Twoje pojecie o fotografii jest male...
jak juz to kup cos co bedzie Ci latwiej obslugiwac...
niby skok na gleboka wode jest skuteczny ale... wlasnie... tutaj balbym sie skakac...

a ze szkolami... ja bym sobie dal spokoj... czytaj i ogladaj duzo dobrych fotek... nie oplaca sie... to tylko moim zdaniem...

#4
NIe no raczej chcem i to mozna powiedziec na 100 procent, poniewaz juz mialem duzo prac w ostatnim czasie [ z roznych powodow ... ] no i ze tak powiem, postanowilem ze zaczne teraz robic cos co lubie [ nie mowie odrrazu o robieniu kasy, wiadomo mial bym prace teraz normalna ale szkolil bym sie w kiedunku zdjec ]. A ta szkola to wsumie troche dlatego zeby sie poduczyc zalapac to wszystko po angielsku no i zawsze papier bedzie, robie teraz szkole jezykowa [ w usa ] i ja przynajmiej tak mysle ze moze sie to przydac pozniej do pracy ? moze nie no ale jak tu juz jestem to chcialbym miec cos na papierze a nie tylko w glowie [ to najwazniejsze :P ].
I mowisz ze taki skok moze byc nie trafiony ? ale jak sie chce robic zdjecia sportowe to zeby wszystko gralo dobrze to trzeba miec dobry aparat, a do tego teraz ten sprzet kosztowal by mnie z 2,5 tysiaca dolcow a wiec chyba nie jest tak zle, za pare miesiecy wroce do polski no i najprawdopodobniej juz taka okazja ze tak powiem sie juz nie trafi.
A jeszcze jedno pytanie czy taki aparat bylby dobry dla paparazzi ? [ z czegos trzeba zyc :P ]

#5
lol... Nie majac pojęcia o fotografi, chcesz pracowac jako paparazzi, i to do tego tym samym aparatem z którego zaczynałeś?:O

Kup sobie CANONA S5 is i zacznij...
Jak zobaczysz że dobra fotka (artystyczna), będzie 1/500 (nie mówie o reporterce czy fotografi sportowej) to Ci mina zrzednie..
A jeśli kupisz sprzet za 2500dolarów... to powodzenia jeśli w ogóle zrobisz fotkę:D (żart)...

Naprawdę.. Jeśli chcesz się dopiero nauczyć to nie kupuj lustrzanki....
Człowieku... do tego trzeba mieć naprawdę pojęcie o temacie...

Poszukaj na necie o podstawach fotgrafi...

Na przykład;
http://www.horazy.republika.pl/
http://www.fotografia.kopernet.org/

Ja nie jestem fotografem...
Ale jeżeli chcesz to mogę Ci pomóć, opowiedzieć o temacie i ogólnie... Odezwij się na GG...


POZDRAWIAM.

#6
Ja zaczynam z fotografia i interesuje sie nia dopiero 2 miesiace i mialem pieniadze na lustrzanke ale wiadomo moze fotografia by mi sie znudzila po jakims czasie wiec,wolalem kupic kompakt moze za jakis czas kupie lustrzanke ale bez pospiechu na wszystko mam czas :P
cron