Kupno lustrzanki

#1
Wyjeżdzam w wakacje do Turcji. Zastanawiałem się nad kupnem lustrzanki cyfrowej.

W Turcji jest bardzo ciekawych i pięknych miejsc i chciałbym je uwiecznić na zdjęciach. :)

Przejdźmy do rzeczy.

Cena lustrzanki myślę żeby nie przekraczała 1500 zł.

Ma robić one piękne zdjęcia bez szumów itp.

Jestem amatorem i nie znam się na aparatach.

Proszę o wasze propozycje 8)

Ps. Myślałem nad Sony Alfa ale może się nie znam...

#2
A dlaczego konieczne lustrzanka? W tej cenie kupisz wypasiony kompakt. Jeśli dobrze zrozumiałem cel zakupu, to kompakt chyba sprawdzi się lepiej.

pzdr

#3
sebolek3213 pisze:Ma robić one piękne zdjęcia
no tutaj akurat nie od aparatu to będzie zależało ale od Ciebie.
sebolek3213 pisze:Cena lustrzanki myślę żeby nie przekraczała 1500 zł
a co ze szkłami?
zacznij od rozbudowanego kompaktu, po jakimś czasie sam stwierdzisz co Ci najbardziej będzie potrzebne.
a tak w ogóle to przywitałbyś się chłopie.

#4
Porządna hybryda(dość rozbudowany kompakt jak na potrzeby amatorskie:) )
Na małych iso nie będzie szumić, a powyzej 400... trudno...
Coś za coś, do tego, hybryda zaoferuje Ci duży ekwiwalent ogniskowych(zoom), na poziomie obiektywu o podobnej cenie jak cała hybryda:)
Kolejna rzecz; lustrzanka z pewnością jest wieksza od hybrydy(chyba że Pro815 - żadna lustrzanka amatorska nie jest od tego aparatu wieksza:D)
Ale niektóre hybrydy są naprawdę milutko małe:D

Jakość zdjęć będzie zależna także od Ciebie:)
Oczywiście nie w pełni.
Ale lustrzanką... chyba ciężko było by Ci robić zdjęcia, jeżeli jesteś amatorem.
Swoją drogą, lustrzankę z obiektywem w zestawie za 1500zł? HMM, wybór chyba jest nie wielki

Decyzja należy do Ciebie, jeżeli potrzebujesz objaśnienia czegoś to pisz.

#7
weesee pisze:
bresch pisze:Ale lustrzanką... chyba ciężko było by Ci robić zdjęcia, jeżeli jesteś amatorem.
pomyśl najpierw, potem pisz.
Miałem na myśłi zdjęcia a nie fotki, ale jak uważasz.
sebolek3213 pisze:Sorki że się nie przywitałem, Sebastian jestem. :roll:

To jaki najlepiej kompakt?

Myślałem nad Olympus SP-570 UZ dobry wybór? :roll:
Tutaj chyba 90% poradzi Ci Canona S5 Is - no bo canon to canon.

Najlepszym z tych kompaktów jest chyba Fujifilm FinePix S100 FS - ale kosztuje 2000zł....

Weź wiec Canona... A ja nie będę miał wyrzutów że Ci poleciłem coś co nie działa tak jak chciałeś, a większość polecała coś innego....

Canona kupisz za 1000zł, ma wszystko czego potrzebujesz(nie ma szerokiego kąta)... ( Canon S5 IS )

POZDRAWIAM

#9
bresch pisze:Miałem na myśłi zdjęcia a nie fotki, ale jak uważasz.
nie złapałeś o co mi chodzi
uważam że bzdury wypisujesz twierdząc że amator sobie nie poradzi z lustrzanką.

#10
Idź do jakiegoś fotojokera, potrzymaj lustrzanki różnych firm i wybierz, co Ci pasuje. Jeżeli bierzesz pod uwagę inne aspekty, zobacz np. na Alledrogo, jaki jest wybór obiektywów do różnych systemów. Po tym kroku wybierz między Nikonem i Canonem.

P.S. Np. wczoraj dla przyjaciela kupiłem D70S za 1 kPLN i 18-70 za 600 PLN

#11
Możliwe że sobie poradzi:)
W każdej chyba hybrydzie są szumy na wyższych iso (nie miałem s5 is wiec nie wiem od ilu się zaczynają te szumy).
To jest problem tych aparatów...
Ale na najniższych raczej nie ma problemów (może troszkę na maksymalnym ekwiwalencie).

To może jednak lustrzanka?

Właśnie wpadł mi taki temat;
Aparat na wakacje 2008 - przegląd kompaktów i najtańszych lustrzanek:

http://fotopolis.pl/index.php?n=7441

Na trzeciej stronie sa Hybrydy i Lustrzanki:)

#13
weesee pisze:
Wini pisze:Po tym kroku wybierz między Nikonem i Canonem.
bez jaj
Czujny jesteś :)
Podaję tylko przykład kryteriów wyboru.

Btw np. ja uwielbiam Nikony, ale mam Canona ze względu na możliwości podpinania obiektywów innych systemów, ze względu, że jak kupowałem, to Nikon twierdził, że FF nie będzie itp.

#14
Zadnych kompaktow! W tej cenie kup lustrzanke Olympusa E-410 moze E-510 , E-420. Obiektyw kitowy Olympusa jest bardzo dobrej jakosci. Po co komu wypasiony kompakt, ktory jakoscia zdjec nie przebija lustrzanek? Niestety miniaturowej wielkosci matryca w kompaktach nawet z tysiacem wodotryskow w aparacie dalej bedzie dawac nedznej jakosci obraz.
Kup lustrzanke i ciesz sie komfortem, przyjemnoscia pracy i jakoscia zdjec jaka oferuje lustrzanka.

#15
meloV8 pisze:Zadnych kompaktow! W tej cenie kup lustrzanke Olympusa E-410 moze E-510 , E-420. Obiektyw kitowy Olympusa jest bardzo dobrej jakosci. Po co komu wypasiony kompakt, ktory jakoscia zdjec nie przebija lustrzanek? Niestety miniaturowej wielkosci matryca w kompaktach nawet z tysiacem wodotryskow w aparacie dalej bedzie dawac nedznej jakosci obraz.
Kup lustrzanke i ciesz sie komfortem, przyjemnoscia pracy i jakoscia zdjec jaka oferuje lustrzanka.
Kolega widzę "olympusowcem".
Po co kompakt? Ma wieksze możliwości optyczne, w cenie body lustrzanki. Jest chyba troszkę mniej problematyczny, raczej mniejszy, a obraz... Róznie:) Kompakty(hybrydy) nadają się bardziej do zdjęć przy dobrym świetle, a nie w mrocznych miejscach. (Mała rozpiętość użytecznego ISO), ale nie tylko.
Lustrzanka jest lepsza, i kompakt z taka matrycą jej nie prędko dorówna jeśli chodzi o jakość obrazu.
Ale cena body jest ceną kompaktu z całkiem niezłym ekwiwalentem (olympus SP-570 - 4,6 - 92,0 mm [26-520mm Dla małego obrazka] - głównie dzieki małej matrycy, więc... to o czym pisałeś...)
cron