Lumix DMC-FZ18 - Canon PowerShot S5 IS - Nikon Coolpix P80??

#1
witam wszystkich...jak widac w temacie mam maly dylemat w wyborze jednego kandydata do zakupu...po spedzeniu paru wieczorow na czytaniu recenzji, studiowaniu i porownywaniu parametrow poddalem sie i postanowilem zwrocic sie z prosba do was - doswiadczonych pol- oraz wpelniprofesjonalnych fotografow....jako ze ja wlasciwie zaczynam przygode z aparatami (dotychczas mialem do czynienia ze starym zenithem mojego taty oraz fz50 mojej siostry) nie interesuje sie lustrzankami ani Bog-wie-jak-odjechanymi kompaktami....jednak moj nie mialby byc uzywany od swieta czy fotografowac gosci na weselu...oczywiscie jesli w tym przedziale cenowym znacie lepsze modele bylbym wdzieczny za podanie ich...1000zl to jest naprawde maksymalna cena - poki co najbardziej podoba mi sie (oczywiscie z czysto matematycznego punktu widzenia cena/jakosc/mozliwosci) lumix - leica to moze nie carl zeiss ale jednak leica....warosc ogniskowej tez jest dosc satysfakcjonujaca i chyba wynagradza mi brak mozliwosci dopiecia dod. lampy...mozliwe ze ktos mial do czynienia z ktoryms z tych modeli - prosilbym o podzielenie sie wrazeniami i szczera ocene mozliwosci kazdego z nich....z gory dziekuje za wszystkie porady...

ps. dziwi mnie ze w dziale test sprzetu nie ma bodaj zadnej recenzji dotyczacej zadnego panasonica:/

Re: Lumix DMC-FZ18 - Canon PowerShot S5 IS - Nikon Coolpix P

#2
bombel-amator pisze:warosc ogniskowej tez jest dosc satysfakcjonujaca i chyba wynagradza mi brak mozliwosci dopiecia dod. lampy...
Niestety jeszcze nie wymyślili wszystkich kompaktów z "sankami". Zaawansowane "hybrydy" już mają taką opcję. Wydatek większy koło 300zł (mowa o nowych), a możliwości rosną.
Z tego zestawu to chyba faktycznie chyba lumix wypada najlepiej. Natomiast zastanów się jeszcze nad zasilaniem, ma dedykowany akku. Nie podmienisz na nic jak Ci nagle padnie.
bombel-amator pisze:ps. dziwi mnie ze w dziale test sprzetu nie ma bodaj zadnej recenzji dotyczacej zadnego panasonica:/
Masz na myśli u nas?? No wybacz, bardziej tutaj się zajmujemy się samą fotografiką, a nie sprzętem jeśli wcześniej nie popatrzyłeś na forum. Popatrz na www.optyczne.pl tam jest tego lumix-a
cron