Pytanie, który wybrać ? prosze o odpowiedz

#1
Witam, wiem ze takich pytan jak to macie tysiace, ale prosze jesli mozecie to udzielcie mi odpowiedzi :P

a wiec dopiero zaczynam przygodę z fotografia, chce kupic lustrzanke cyfrową, waham sie między NIKONEM D60, a SONY ALPHA 350, ktory wybrac ? a moze macie jakies inne modele do polecenia ? prosze o jak najszybsza odpowiedz i z gory dziekuje i pozdrawiam :D

#8
z tych dwóch lepiej sony
ale może jeszcze d90 by wchodziło w grę. Też celowane do początkującego fotoamatora.

Natomiast jeśli to jest na za sadzie zepsuł mi się kompakt to może lustro, raczej bym polecił hybrydę. Bez większych podstaw nie ma sensu kupować lustra na zasadzie aby je mieć. Mam wrażenie, że po cichu coś takiego przez Ciebie przemawia SzydercoBabilonu. A bez podstaw i kasy można czasem szybko się zniechęcić
Hybryda to dobre rozwiązanie bo w zasadzie jednorazowy wydatek, masz naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Jak się znudzisz to nie masz wydanych w błoto pieniędzy bo zawsze to wykorzystasz, czy wakacje czy wydarzenie rodzinne. Nie zajmuje tyle miejsca co lustro + pierdółki do niego. A jakby co to nakręcisz film, w lustrze tego nie ma (poza d90 ale lustro nie jest po to by kręcić filmy)
A jeśli będziesz wiedział, że wyrastasz z hybrydy, zawsze możesz sprzedać i kupić lustro. Natomiast doświadczenie zdobyte na hybrydzie, pozwoli Ci się cieszyć lustrem i na pewno to byś docenił później.

#10
manager pisze:życie samo Cię zaskakuje
A myślę, że jeszcze bardziej wszystkich zaskoczy Sony na jesieni :!:

A co do wyboru, o którym w temacie, to też jestem za Sony :-)

Pozdrawiam. :-)

#11
kolec7 pisze:A myślę, że jeszcze bardziej wszystkich zaskoczy Sony na jesieni
czekam, czekam a jesień tuż tuż :) liście nabierają przyjemnych kolorów, woda w rzece się podniosła, bociany odleciały, jeszcze tylko czekać aż niedobitki wrócą z wakacji i ...


pozdrawiam

#15
:lol: Powaliłeś mnie Weesee,
ale podoba mi się Twój tok myślenia :)

A tak wracająć do poprzedniej mojej myśli,
to jak widać nie trzeba czekać aż do jesieni :!:

#16
no ja nic nie chce mówić, ale niestety musimy czekać do jesieni. Pewnie znów w czasie naszego spotkania będą próby przeniesienia ogólnej libacji w cieplejszy miesiąc, ale od kilku lat nam to nie wychodzi. Upijemy się pewnie w listopadzie i nie ważne czy pić będziemy łódkę czy golfa ważne by pić.

pozdrawiam

#17
kolec7 pisze:Powaliłeś mnie Weesee,
Mnie też:D Ale chyba zeszliście z tamatu.
Za chwilę kolega SzydercaBabilonu pomyśli że trafił na złe forum.
SzydercaBabilonu na coś się już zdecydowałeś?

st4t1c napisał prawie to samo co ja kiedyś tłumaczyłem komuś, tylko ubrał to lepiej:) Proponuję Ci nikona P80. Ekwiwalent 27-486 10mpx macro od 3cm, filmy VGA 30klatek. To chyba Ci wystarczy? Pomyśl sobie ile musiałbyś wyłożyć na szkiełka do D60 czy Sonego, żeby takie "możliwośći" uzyskać:) :lol: