Tour de Pologne

#1
16.09.08 r. w godzinach 11-16 w moim mieście głównymi ulicami przemierzać będzie Tour de Pologne. Mój aparat to: Nikon D40X + SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 DC OS HSM . Jak ustawic aparat w opcjach itp. aby zdjęcia najlepiej wyglądały?

#2
O kurde.... Chyba przesadziłeś;D Nikt aż tak mądry nie jest:)
Proponuję Ci ustawić tryb manualny(umiesz pracować migawką i przysłoną?), Balans bieli taki jaki Ci będzie pasował (chmury, słońce, czy cień - zależne od aury), iso myślę że z 400 bo na Twoich przysłonach, czasem możesz mieć zbyt wolną migawkę.
Zdjecia seryjne a nie pojedyńcze migawki, ciągły auto focus.
Aa i co Ty chcesz ustawiać tak ogólnie?:) O to Ci chodziło?

#4
Wiadomo, że sam będąc tam ustawie aparat tak jak uważam, jednak chciałem sie poradzić jak to ktoś z doświadczeniem zrobiłby ;) Dzięki Bresh za porady ;) Drugiej wiadomości nie skomentuje.

#7
moim zdaniem też zależy od tego gdzie będziesz np. jak bedziesz stał bardziej w osi trasy przejazdu to ja bym skupił się na przesłonie (niższej) co by dobrze wyeksponować zawodników (prędkość jazdy nie bedzie grała aż takiej roli, ale lepiej ustaw ostrość na statycznym obiekcie, bo jak wyskoczą to mogą Cię, lub AF zaskoczyć) jak ustawisz sie bardziej w poprzek trasy to raczej czasy bedą ważne tak jak juz zostało wspomniane długie (ale tez bez przesady, jak będziesz stał przy samej barierce to myślę ze 1/125 uchwyci ruch ) do panoramowania lub szybkie...
cron