#3
Łukasz, adres w Wawie jest jedyny słuszny... al. Jerozolimskie 113/115 albo 143/145, nie pomnę dokładnie... facet nazywa się Adam Bieniek, ma mały zakład optyczny + naprawa sprzętu foto w takim długim bloku nieopodal Hotelu Sobieski, na antresoli. Najtańszy może nie jest, ale bardzo solidny, a na naprawy udziela gwarancji. Masz jescze telefon: 022 629 99 59

#6
kumpel mówi, że coś mechanicznie blokuje nawet manualne ostrzenie w zakresie poniżej 2 metrów, jakby coś nie pozwalało obracać pierścienia

#7
luc pisze:coś mechanicznie blokuje nawet manualne ostrzenie w zakresie poniżej 2 metrów
mialem cos takiego z wlasnej glupoty - przewrocil mi sie statyw (!!!) - w przyplywie geniuszu i zlosci przekrecilem na chama i o dziwo... DZIALA :D. Ale to sposob dla desperatow - nie polecam.

Sigma 24-70/2.8 ex dg macro

#8
cześć mam dokładnie ten sam problem czy możesz mi powiedzieć jak się akcja z naprawą skończyła?

ile to kosztowało, ile trwało, co było przyczyną problemu, było trzeba coś wymienić, nasmarować, ustawić ?

byłbym wdzięczny za szybką odpowiedz

(Sigma 24-70/2.8 ex dg macro)

#9
sygnały zwrotne były negatywne - najpierw obiektyw był długo "w naprawie", a na koniec kumpel dowiedział się, że tego się nie da naprawić :/

#11
Byłem w Warszawie i pytałem się co z moim obiektywem jest nie tak.
Powiedział, że obiektyw został uderzony z przodu. Powstało widoczne wgięcie na pierścieniu na którym montuje się holder.

Wygięły się pewne prowadnice i skrzywił się minimalnie obiektyw. Czyli inaczej mówiąc minimalnie aparat nie będzie ostrzył dobrze zdjęć ale przy przesłonie ~5.6 nie będzie to widoczne.

koszt niby 300 zł. i czas naprawy 2 tygodnie.
(ale ja nie zostawiłem mu obiektywu)...jeszcze nie

Dzięki za adresy ale jak na razie tylko pan Bieniek z Warszawy konkretnie powiedział mi co się z obiektywem dzieje, i co będzie się z nim działo bez naprawy, co trzeba naprawić i ile za to by wziął jeszcze podał do tego dobry termin...a reszta "firm ?" to rozmawiają ze mną jakby nie mieli z tym nigdy styczności.

Cześć

#12
Tomi pisze:Tak na marginesie... padł autofokus...?
Witam

Tomi, czy to wada sigmy ???????
właśnie padł mi AF. Zrobiłem w studio niecałe 3000 zdjęć i poleciał.
na całe szczęście gwarancja bo obiektyw ma 4 miesiące. :(


pozdrawiam