#21
Moim zdaniem dobry wybór na piesze wyprawy.
Mój zestaw daje znać o sobie w trakcie dłuższych wypadów. Na pewno w twoim przypadku sytuacja będzie zdecydowanie bardziej komfortowa.
Ale cóż - miłość wymaga poświęceń ;-)

#22
Jeszcze niedawno również miałem dylemat, który statyw wybrać. Ten wątek trochę wyjaśnił mi kwestię, więc się pochwale. Wybór padł na 055XProb + 808RC4. Mam od piątku, ale jestem już bardzo szczęśliwym posiadaczem. Faktycznie jest to trochę masywny zestaw, ale........ co za sprzęt! Beton. Bardzo solidny, stabilny, ciężki.
To czego szukałem. Polecam!

#23
...a tak na marginesie......
Jeden z "wielkich" nieobecnych już od dawna na tym forum,
powiedział kiedyś na któryś tam urodzinach FA....
"...zdjęcie do którego strzelenia potrzeba statywu -
- i tak z góry wiadomo, że będzie do dupy....!!!!" :lol:
Fakt - nikt wtedy nie był trzeźwy - ale mimo wszystko,
jest w tym dużo racji !!!

#24
Dzień dobry :)

Odkopuję temat z czeluści forum, gdyż, jak się można łatwo domyślić, poszukuję statywu.

Z tego co wyniosłem z tej dyskusji ma być ciężki i lepiej żeby był wysoki.

Od siebie w wymaganiach dorzucę, że chciałbym żeby nisko schodził.

Acha, no i musi być, jak na standardy tego forum (i tematu) tani. Maks- 300 zł ( z głowicą)

Teraz mam pytanie: czy firma zajmująca się zawodowym podrabianiem Manfrotto- goldphoto jest firmą godną polecenia i zakupienia tam sprzętu? Czy któryś z forumowiczów miał z nią kontakt? Może znacie inne marki, których statyw mógłbym sobie sprawić?

Na razie na oku mam:
http://allegro.pl/statyw-goldphoto-yh31 ... 46791.html - średniej wysokości

http://allegro.pl/statyw-goldphoto-yh32 ... 87567.html - z głowicą kulową (jak się na niej pracuje?)

http://allegro.pl/statyw-goldphoto-yh32 ... 47229.html - przekracza 300, ale ma 'zwykłą' głowicę

Proszę o porady bo jestem statywowym idiotą.

Pozdrawiam

#25
Ja Mam Manfrotto 055XB (Do dziś sobie pluje w twarz że nie kupiłem XProB - ale problem dość dobrze rozwiązuje krótsza kolumna - można ją kupić bądź samemu przyciąć).
Używam go z 808RC4, i to sobie bardzo cenie.. Zestaw jest bardzo stabilny, choć niezbyt lekki.

Zwróciłbym też uwagę na płytkę szybkiego mocowania, na mojej płytce mogę aparat jeszcze postawić, a na takiej małej to nie wiem czy aparat by ustał, czasem jak się zapomnisz to możesz obić body.

Co do głowicy kulowej to używa się jej szybciej, choć w/g mnie troszkę mniej precyzyjnie, bo jak już ustawisz powiedzmy poziom to próbując ustawić pion, czy tez zmienić troszkę kadr musisz cały mechanizm poluzować.
W zwykłej 3 drożnej głowicy masz inaczej, bo możesz każdą z 3 stron ustawiać osobno.

Co jest na plus kulowej, np kiedy używasz statywu z dłuższym szkłem i fotografujesz np sport albo zwierzynę, to masz możliwość szybkiego zablokowania i odblokowania głowicy, a w 3 drożnej nawet jak wszystko odkręcisz to później chcąc na chwilę 'puścić' aparat musisz wszystkie pokrętła dokręcić żeby nie spadło albo się nie huśtało.

Waga ma swoje plusy i minusy, chyba każdy wie jakie, wiec każdy dostosowuje do pod siebie, a raczej pod swoje siły i możliwości..

Ten ostatni wygląda całkiem nieźle, i waży ponad 4kg zestaw.
W/g mnie mając dość ograniczony budżet to powinieneś wsiąść to co cięższe - solidniejsze.
Decyzja należy do Ciebie.

Ps. Nie miałem nigdy statywu GoldPhoto wiec nie wiem jak u nich z wykonaniem.

#26
Ja sobie chwalę głowicę kulową. Dużo pomaga wbudowana na płytce poziomica bąbelkowa. Zawsze najpierw ustawiam kadr zgodnie z nią w poziomie, a potem jeśli trzeba poluzowuję uchwyt i reguluję sam pion. Nigdy nie musiałem korygować szopem o więcej niż 0.5-1 stopień.
Za to jest bardzo szybko z kadrowaniem. Możesz też pomyśleć nad zakupem podrabianych nóg ale oryginalnej głowicy, z podrabianą nie miałem styczności ale ta oryginalna na pewno trzyma zestaw 2.5kg super-sztywno. Tylko uważać trzeba żeby nie odbezpieczyć głowicy zanim się nie złapie dobrze aparatu... także kulowe są cool ale nie dla zapominalskich. ;)

#27
Dzięki za rady chłopaki.

Z głowicą Manfrotto raczej się nie zmieszczę w moim przedziale cenowym.

Może ktoś jeszcze coś by podpowiedział? Może ktoś chociaż coś słyszał złego/dobrego o tej firmie?

Pozdrawiam