#61
sivax pisze:
Bardzo rozwojowym futerałem jest Lpwepro TLZ2 pomieści podstawowy sprzet plus dodatkowe filtry kable baterie a nawet jak trzeba dodatkowe szkiełko.
I tego nie umiem zrozumieć... ludzie kupują małe torby a później noszą w nich kable, ładowarki i inne tego typu całkowicie zbędne duperele...
Mam znajomego który jak idzie na spacer ze swoim 450D+kit to zabiera ze sobą 3karty 4GB plus kable do przegrywania, plus ładowarkę...
das_model pisze:To Lowepro brzmi bardzo profesjonalnie.
Prawie jak nagłośnienie firmy Bose :D A tak całkiem serio to nie ma brzmieć profesjonalnie, czy też w taki sposób wyglądać... MA BYĆ FUNKCJONALNE I przedewszystkim DOSKONALE ZABEZPIECZAĆ SPRZĘT.
das_model pisze:Akurat mam aparat Canona z firmową torbą i statyw Hamy też firmowym pokrowcem. Jeśli chodzi o taki profesjonalny sprzęt- to już mam zestaw :lol:
:lol: i tyle .....

#62
Andreas wiesz Ty masz troszkę inne podejście do spraw sprzętowych.
Jeżeli posiadasz lustrzankę cyfrowa z jednym obiektywem to wystarczy jak sobie kupisz niewielki futerał ale w razie czego trzeba być przygotowanym że będzie potrzeba spakowania całości kabelków transmisyjnych oraz ładowarki czy tez kilku filtrów (takie podstawy jak CPL i połówkowy czy normalny szary) w takim przypadku ja osobiście lubię mieć wszystko w jednym futerale.


jeżeli idzie o kable transmisyjne to zawsze może wystąpić konieczność zrzucenia plików na kompa np u kumpla który nie ma kabelka.

zapasową kartę też mam przy sobie zawsze po pierwsze dlatego że jak mam wszystko w jednym miejscu to nie będę wyładowywał tylko dlatego ze idę na krótki spacerek a po drugie dlatego że karty bywaja zawodne. poza tym jak masz mało sprzętu to nie jesteś tak ograniczony wagą sprzętu i nie boli cię głowa co zabrać bo możesz wziąć wszystko i nie przesadzisz z wagą .

oczywiście jest to moje subiektywne zdanie i nikogo nie zamierzam do niego na siłę przekonywać

pozdrówki

#63
sivax - jakby co to ja wciąż robię research ;)

co do wielkości torby i ilości sprzętu - lubię mieć trochę dodatkowego miejsca w torbie, bo nigdy nie wiem co będę musiała do niej włożyć... póki co tak jak pisałam - biegam z moją cyfrówką, bez dodatkowych obiektywów, jedynie co to taszczę ze sobą jeszcze ładowarkę, dodatkową kartę i kabelek (bo jak pisał sivax - nie zna się dnia ani godziny kiedy będzie się chciało zgrać zdjęcia), ale w torbie przyda się trochę przestrzeni, żeby nie brać ze sobą dodatkowej torebki (tak tak, to takie kobiece....)

#66
No faktycznie, sprawdziłam, ceny przyzwoite :) rany, czuję się totalnym laikiem - wymieniacie te nazwy producentów a ja mam wrażenie jakbym żadnej z nich wcześniej nie znała...

#67
Jeśli chodzi o pokrowce na sprzęt- też nigdy nie zwracałam na to uwagi. Ale w pewnym momencie- zaczęłam. Kiedyś kupiłam do kamery torbę i statyw maxella. Torba ciężka i mało pojemna, statyw- rozwalił się po krótkim czasie na czynniki pierwsze. Jeśli chodzi o statyw Hamy- szukałam cięższego, a pokrowiec namierzyłam dlatego, że był wraz ze statywem :? Myślę, że często marka ma znaczenie. Oczywiście, po zakupie przestałam się zajmować tematem innych marek , bo na razie sprzęt Hamy nie zawiódł :wink:

#68
No właśnie, Hamę znałam jako tako bo mają w swojej ofercie od kabelków, przez pady, po różne inne rzeczy - dlatego nazwa obca mi nie była... Ale torby to trochę inna kategoria niż np. ładowarki do telefonów, stąd to pytanie tutaj na forum...

#69
mam pyt, czy na gieldzie w stodole sprzedaja torby : mekko, tenba , fomei i tamraca?? , moze ktos sie orientuje , bo zalezy mi zeby w jednym miejscu je pomacac i porownac ,albo jakims warszawskim sklepie dzieki pozdr

#72
no raczej to nie jest zaktualzowaane jest na tej stronce, a co d gieldy to raczej drogo jest , zarowno uzywki i nowki , chodzilo mi zeby tylko pomacac torby i wybrac jakas , ale jednak zdecydowalem sie chyba na tamraca pro 8 , bo na tenbe czy crumplera - choc bardziej mi odpowiadaja wizualnie to brak siana niestety , dzieki chlopaki , pozdrawiam

#74
na tej giełdzie jest drogo, choć myślałam, że będzie inaczej. Jeśli chodzi o macanie toreb- to można to zrobić w różnych sklepach. Np. w Megaavansie czy mediamarkcie można znaleźć kolekcje Hamy, CaseLogig itp.

#76
Kiedyś allegro nie było tak popularne, a ta giełda fotograficzna w Stodole była znana na całą Polskę :wink: Odbywała się albo raz w miesiącu, albo co tydzień, chyba w niedzielę. Teraz są łatwiejsze sposoby dotarcia do sprzętu, choć w normalnych sklepach niekoniecznie dostanie się tak wykwalifikowany i profesjonalny sprzęt. Ale jeśli chodzi o torby- są dostępne.

#78
Gigi pisze:cóż, chyba za młoda jestem, żeby słyszeć o popularności tej giełdy skoro to było zanim allegro stało się popularne ;)
najprawdopodobniej właśnie tak jest... Dawno temu to było najpewniejsze źródło zakupów.
A BTW jek już tam jesteście to nie bierzcie ze sobą sprzętu foto bo kradną na maxa... wystarczy poczytać odpowiednie wątki na forum Canona, Nikona czy Minolty.

#79
a można by pomyśleć że taka giełda to dość... jakby to określić... prestiżowa (?) "impreza" ... płatny wstęp powinien zapewniać odpowiednią ochronę...