#42
Cygnus pisze:Mm, czasem ludzie po niewczasie orientują się, że oprócz aparatu dobrze jest czasem wziąć termos i kanapki ze sobą.
co więcej warto też czasami zabrać ze sobą ciepły polar i inne duperele :D

#43
co więcej warto też czasami zabrać ze sobą ciepły polar i inne duperele
Mm, czasem ludzie po niewczasie orientują się, że oprócz aparatu dobrze jest czasem wziąć termos i kanapki ze sobą.
Święta prawda :!:

#44
do tej pory tylko raz miałam taką eskapadę z fotografowaniem... daleko mi jeszcze do takiego prawdziwego wkręcenia się w temat. Obwiniam za to brak czasu... :(

#45
Co do torby na aparat bezpośrednio się nie wypowiem, ale generalnie firmę Hama raczej kojarzę jako solidną. Mam torbę do laptopa ichną i paru znajomych ich sobie chwali, w tym opakowanka na sprzęt fotograficzny. Ze swojej storny mogę powiedzieć, że moja torba laptopowa jest solidna, pojemna i zdecydowanie chroni urządzenie.

#47
cygnus świetne te torby :) niestety skórzane mają znów zaporową jak dla mnie cenę...

kitten - możesz powiedzieć mi coś o szwach i zamkach w Hamie, skoro masz ich torbę do lapka? chodzi o solidność, wytrzymałość itd.

#49
mykelo masz coś tej firmy Mekko? Przyznaję, że dotąd o niej nie słyszałam, ale pooglądałam trochę zdjęć na allegro i jakoś tak, nie wyglądają zachęcająco. Może to kwestia zdjęć, ale dlatego pytam czy możesz się na ich temat jakoś bardziej wypowiedzieć?

#50
Przepraszam ze tak późno ale zajęty byłem.
Polecam Mekko jeśli lubisz torby miękkie co nie oznacza ze nie chronią doskonale sprzętu .
Ja osobiście posiadam model reporter 250 i jestem bardzo zadowolony wykonanie i stylistyka jak torby Domke , klasa sama w sobie . Do mojej wchodzi body i 2-3 szkła i lampa reszta mieści się w kieszonkach bocznych tzn drobiazgi.
+cena /jakość
+wygoda
+design (ale to sprawa indywidualna)
+ materiał bawełna bardzo dobrej jakości
+środek dobrze konfigurowalny do własnych potrzeb
- na deszczu nasiąka i robi się ciężka ale nie przemaka

#51
dzięki za odpowiedź :) wezmę je pewnie pod uwagę, bo cenę mają dość przystępną z tego co widziałam.
pytanie mam tylko co do tego deszczu - rozumiem, że ta wewnętrzna warstwa jest wodoszczelna, skoro zewnętrzna przepuszcza wodę, tak?

#52
To mekko robi torby do lustrzanek, czy mają też może coś do kompaktowych aparatów? Lustrzankę mam w torbie Canona, sprawdza się. Jest też na duży obiektyw (28-300), ale na moją małą cyfrówkę nic nie mam.

#54
Fortuny wydawać nie chcę, wolę wydać na sprzęt. Chodzi mi raczej o podstawową ochronę. Na razie nie zdjęłam nawet folii z ekranu, żeby się nie porysował. Taki pokrowiec w sklepie kosztuje jakieś 50zł, tylko jest jakiś nijaki. A ta hama ile kosztuje? Możesz mi podać jakiegoś linka? Zebym mogła sobie to chociaż wyobrazić.

#56
Takich z ostatniego linka jest na pęczki- oj, fuj, brzydactwa. z innych to hamy zdecydowanie z przedostatniego linka: śliczne! I niedrogie. Rzadkie połączenie :lol:

#57
Witam

Ja miałem do czynienia z produktami Lowepro więc moge potwierdzić ich zdecydowanie wysoką jakość. do codzienego urzytku zdecydowanie polecam jakąś kabure np modele TLZ.
bardzo rozwojowym futerałem jest Lpwepro TLZ2 pomieści podstawowy sprzet plus dodatkowe filtry kable baterie a nawet jak trzeba dodatkowe szkiełko.

ciekawe futerały ma eż Case Logic ale i ceny sa całkiem spore

#58
das_model to wszystko jednej firmy jest - jak poszukasz w sklepie to pewnie i więcej wzorów znajdziesz...

sivax dzięki za opinię - widzę że Lowepro cieszy się dużym powodzeniem...

#60
To Lowepro brzmi bardzo profesjonalnie. Akurat mam aparat Canona z firmową torbą i statyw Hamy też firmowym pokrowcem. Jeśli chodzi o taki profesjonalny sprzęt- to już mam zestaw :lol: Ten pokrowiec Hamy na mały aparat- może w końcu coś ładnego na sprzęt :lol:
Miałam też fajną torbę na odtwarzacz CD Logitech'a- praktyczny, ale bez wyrazu. Swoją drogą- ukradli mi, wraz z odtwarzaczem. Chciałam kupić kolejny, ale strasznie drogo wychodziło.