nikon d80 + 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX Nikkor

#1
Witam. Właśnie chciałbym kupić pierwszą swoją lustrzankę. Znalazłem wydaje mi się dość dobrą ofertę: nikon d80 + 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX Nikkor. Trochę poczytałem o samym body, ale nic nie potrafię powiedzieć o tym obiektywie, czy ktoś może sie podzielić jakimiś swoimi spostrzeżeniami? Będę też wdzięczny za propozycje jakich alternatyw. Acha cena tego zestawu jaką widziałem to 2.400 zł.
Dzieki.

#2
To ile bedziesz widział dzięki temu obiektwowi sprawdź na stronie niżej
Zobacz zakres między 28 i 150mm - tyle będzie "widział" ten obiektyw w połączeniu z D80;
Sam zobacz ;
http://www.fotografuj.pl/Article/Pole_k ... /2#content

Ma wbudowaną stabilizację obrazu, i ultradźwiękowy silnik autofocus'a(działa cicho i szybko).
Przysłony 3,5-5,6 Informują Cię o tym że otrzymujesz obiektyw dośc ciemny - w gorszych warunkach świetlnych będzie ciężko obyć się bez lampy.
Powiedz czego oczekujesz od obiektywu... być może nie potrzebujesz aż takiego "zoom'a" a może to za mało dla Ciebie?
Pozdrawiam.

#3
za taką cenę możesz brać, obiektyw jest spoko optycznie acz bez fajerwerków i plastikowy trzeba napomknąć, ot fajny spacer.. za 400zł dokupisz 50 1.8 i dowiesz się co to znaczy płytka GO i dobre światło..

#4
Dzięki. NIe mam jakichś konkretnych oczekiwań wobec tego aparatu. Najcześciej fotografuję krajobrazy, czasem portrety. typowa fotografia amatorska, choć nie ukrywam, że ambicje jakieś mam, no to by pobawić się i przesłoną i czasem naświatlania. Do tej pory robiłem fotki zwykłym analogowym canonem z kitowym obiektywem 28-90.

#5
ten nikon to kawał dobrego sprzętu a ten obiektyw 18-105 daje dużo możliwości, od krajobrazu aż do portretu, oczywiście w portrecie niewymiernie lepsze efekty uzyskasz 50tką ;)

#6
Thx. Zastanawiałem się jeszcze nad canonem 1000d z dwoma obiektywami 18-55 i 55-200, ale wydaje mi się, że body tego nikona jest wiele bardziej obiecujące w dalszej współpracy. Nie mam racji?

#8
Mam do sprzedania, po bardzo atrakcyjnej cenie (!), Nikona D80 (wyposażenie sklepowe) - stan idealny
i nowy obiektyw NIKKOR Zoom 55-200 mm f/4-5,6G ED AF-S DX

Jeżeli byłbyś zainteresowany, pisz na pw.

#9
Dzięki Gemar, ale w tej ofercie o której pisałem interesujące są też warunki płatności (raty). Dziekuję też pozostałym forumowiczom, chyba się na niego zdecyduję.