Canon A2000:Co ustawić,by robić zdjęcia książkom w bibliot.?

#1
Chodzi mi o wykonywanie zdjęć stronom książek w bibliotece.

Wybieram do tego pierwszy program AE, oznaczony literką "P"-prawidłowo?
Zazwyczaj w bibliotece panuje światło żarówek/świetlówek. W opcji Jasność obrazu jest kolejna: "Długie czasy". Mam ją ustawione na 3"2, a jak być powinno? Tylko jeśli wybieram "Jasność obr.", to chyba ta druga wówczas się dezaktywuje...

Dalej mam "Wielosegm.", "Centr. ważony uśredn." i "Punktowy"-co z tego wybrać?

Ustawić też na "Makro", czy "Normalny AF"? Bo trzecia opcja: "Nieskończoność" chyba nie wchodzi w grę, tak?

Po wejściu w narzędzia (menu) pierwszą opcją jest "Ramka AF". Tu mogę wybrać: "AiAF", "Centrum" oraz ""Wykryj twarz". Podejrzewam, że ostatniej nie zaznaczać, ale którą z tych obu pierwszych? Jeżeli wybiorę "Centrum", to w kolejnej opcji muszę zaznaczyć "Normalna" lub "Mała". I powinienem wtedy włączyć "Zoom punktu AF"?

Następną opcją jest "Pow. cyfrowe". Warianty, to: "Standard", "1.4x", 2.3x" i "Wył." Co zaznaczyć?

W "Nast. błysku" mam 3 możliwości: "Błysk+ dł. czas", "Koryg. cz. oczu" oraz "Lampka cz. o." . Podejrzewam, że opcję odnośnie oczu wyłączyć, a co z pozostałymi?

"Wspomaganie AF" powinno być włączone?

"Stabilizacja" - "Ciągła", "Przy zdjęciu" czy "Pionowa"?

Byłbym niesamowicie wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości, gdyż z tym aparatem nie otrzymałem instrukcji po polsku, jedynie posiadam instrukcję do modelu A720, który jednak troszeczkę się różni...

#4
przeglądałam zakres funkcji w tym aparacie właśnie i rozwalił mnie na łopatki program tematyczny: "liście" :D

Ty mozesz tam flashem walić po tych książkach? Jesli tak to dajesz wielosegmentowy pomiar swiatła włączasz flesha dostosowujesz tylko bilans bieli ale to chyba masz automatycznie, moze jak włączysz opcje " w pomieszczeniach" i lampę to powinno być git.


pozdrawiam tych profesjonalistów co się wypowiedzieli przedemną i niepamiętają ze kiedyś też nic nie wiedzieli.