Przeniesienie praw autorskich

#1
Witam,
mam taki maly problem. Mam zlecenie na sesje, niby nic dziwnego, ale zleceniodawca chce aby bezterminowo przekazac mu prawa autorskie do prac. Nie wiem jak cos takiego policzyc, nie ma problemu jesli ktos chce takie prawa np na rok i okreslone media. Tutaj jest problem bo i czas ma byc nieokreslony jak rowniez media maja byc tez nieograniczone. Czy ktos moze wie jak cos takiego policzyc ?

#3
Dla ścisłości: są prawa autorskie majątkowe i prawa autorskie osobiste. Obie te kategorie objęte są pojęciem "prawa autorskie", ale w praktyce termin służy najczęściej właśnie do oznaczenia praw majątkowych - bo zwykle budzą większe zainteresowanie ;].

Co do wyceny, to nie mam pojęcia. Nie przypuszczam, żeby dało się zastosować jakiś wzór. Trzeba pytać ludzi z branży. Względnie: są chyba przedsiębiorstwa specjalizujące się w wycenie własności intelektualnej. Ale to kosztuje, a więc chyba mija się w tym przypadku z celem.

Pozdrawiam...

#6
W praktyce to wygląda dokłądnie tak jak przy wysyłaniu zdjęć na Stocki, sprzedajesz fotę i o niej zapominasz :) reszta to już kwestia umowy, jakie prawa będziesz chciał sobie do niej zostawić a jakie nie, czy licencja będzie na wyłączność czy nie, czy klient będzie mógł te prawa odsprzedać osobom trzecim czy nie, etc. co sobie tylko zamarzysz i na co zgodzi się nabywca.

W praktyce jeśli nie jest to twoja fota życia to nie zadziwiaj, zrób robotę, podpisz papier jaki podsunie ci klient, skasuj x2 x3 tego co normalnie bierzesz i już.