Aparat dla początkujacego

#1
Witam!
Zamierzam zakupić aparat do 1600zł. Przejrzałam wiele tematów na różnych forach w związku z czym mam pewne typy. Jednak nie wiem czy będą dla mnie najlepsze. Jestem początkująca w tej dziedzinie, dlatego też nie potrzebuję Bóg wie jakiego sprzętu. Myślę, że gdy spodoba mi się to, zawsze można kupić coś lepszego. Aparat ma mi służyć głównie do robienia portretów i krajobrazów.
Do tej pory zastanawiałam się nad Sony A200 (gdzieś czytałam, że jest to aparat dobry dla osób początkujących) jednak gdy przeglądałam fora natknęłam się na negatywne opinie.
Czytałam pozytywne opinie na temat Nikona D3000, Canona 1000D, Olympusa E420.
Z tego co szukałam gdzieś w internecie łapią się one mniej więcej w tej granicy cenowej.
Zastanawiam się jeszcze nad zakupem używanego body Nikona D70 lub D50 i obiektywem.
Nie wiem czy wybierać coś z tych aparatów czy może się wstrzymać, dozbierać trochę kasy i kupić coś lepszego?
Tak naprawdę nie mam też pojęcia czym się kierować przy wyborze aparatu. Na co zwracać uwagę przy zakupie, jeżeli zdecyduję się na używane body?
Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady.
Pozdrawiam

#2
Z tego co piszesz wynika, że faktycznie to Twój początek przygody z fotografią. Nic nie piszesz na temat szkieł, które pokazują to co zarejestruje twój aparat. To szalenie ważna rzecz. Mądry dobór szkieł.
No budżet nie jest zawrotny a więc trza kombinować w dobie wszystkiego i nic zarazem. Przed kupnem zastanów się porządnie w jaki system wejść aby później nie żałować swojej decyzji bo aparat to początek drogi. Ważne są obiektywy. Z racji, że jestem canonierem od razu ci wyskoczę z 20d używanym i tamronem 17-50 z 2.8 na początek. Canona kupisz używanego za 1 tysiaka a dziś przeglądałem canonboarda i widziałem tamrona 17-50 z 2.8 za 950PLN. Styknie na początku. Za jakiś czas podziękujesz za podpowiedź :)

Powodzenia
Tomek

#3
tomek, szczeze mowiac sam bym se takiego tamrona wciagna, a co do tematu to polecam canon'a 20d, sam go mam ;p aczkolwiek jesli masz dosyc siana to wes 30d, naprawde przyda ci sie ten wiekszy screen, ja osobiscie nie raz wpadlem przez niego, sadzilem ze zdjecie jest ok ale pupa niestety nie...

#4
Pinezk_a pisze:Do tej pory zastanawiałam się nad Sony A200 (gdzieś czytałam, że jest to aparat dobry dla osób początkujących) jednak gdy przeglądałam fora natknęłam się na negatywne opinie.
Czytałam pozytywne opinie na temat Nikona D3000, Canona 1000D, Olympusa E420.
sony to porażka, a nikon i canon ściemniają w tym segmencie cenowym, wciskając klienteli plastikowe i wykastrowane wydmuszki nie warte swojej ceny.
olek niestety ma malutką matrycę.
coś mi się wydaje że na placu boju w tym segmencie tylko pentax pozostaje.



Pinezk_a pisze:Zamierzam zakupić aparat do 1600zł.
[...]
Aparat ma mi służyć głównie do robienia portretów i krajobrazów.
znam taki, ale z pewnością Ci się nie spodoba ;)

#7
Fleandril pisze:weesee ogólnie używa aparatów analogowych z początków historii fotografii:), a raczej nie o to Ci chodzi:D
Prawda, prawda :D

Bierz canona 20d i tego tamrona to najciekawsza propozycja w tej cenie. Solidna konstrukcja puszki i przyzwoity obiektyw.



Tomek