wybór lustra

#1
Witam. Zastanawiam się ostatnio nad kupnem lustra. Przeznaczyć mogę na to ok. 2000 zł. Nie piszę, że dla początkującego, bo wiem, że jeśli wejdę już w jeden system, dokupię szkła itp. to potem się "nie wywinę".
Myślałam o Sony a300 lub 330, na początek z KITem, potem może stałoogniskowy. Czytałam na różnych forach, że nie warto kupować Sony, ale moja znajoma ma ten sprzęt i nie narzeka. A jej zdjęcia śledzę na bieżąco i są mega. Podobno pasuje do niego całkiem sporo obiektywów itd.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi, rady :).

#2
Nie podpowiem Tobie w tej sprawie. Napisze tylko tyle bys sie nie sluchal i nie sugerowal tym co mowia ludzie ktorzy chwala swoja "droga" w zyciu w ogole lustrzanke czy inny aparat. Poszperaj w recenzjach sprzetu w ktoych to wypowiadaja sie ludzie ktorzy tak naprawde maja doswiadczenie a nie "doswiadczenie" . Pewnie i tak wybierzesz sony ;) hehe
pozdro

#3
Hm, może i racja, ale to akurat osoba zaufana, mająca styczność z innymi markami, więc myślę, że mnie nie oszuka, tudzież będzie chwalić "swoje" :). W sumie, to co do Sony jestem najbardziej przekonana, bo mam swoją cyfrówkę z Sony, a a300 miałam kilka razy w ręku ;).
A na innych forach itp. nie chwalą tego sprzętu, jestem w kropce. Bo każdy mówi co innego.
Pozdrawiam i dzięki za wypowiedź :).

#4
Ogolnie nie chodzi mi o zaufanie lecz o doswiadczenie w pracy z danym sprzetem. Miec stycznosc to kropla w morzu. Wyeksploatowac jakis sprzet to juz jest pole do wygadania sie. :)

#5
A gustujesz w plenerach,krajobrazach czy może w innej dziedzinie fotografii? Bo szczerze mówiąc to póki co inwestycja w stałoogniskowy mija się z celem. A co do marki Sony to nie słuchaj opinii każdego napotkanego fotografa,bo każdy ma swoja wizję:) Jak dla mnie jest to dobra firma,która produkuje solidny sprzęt. Moze poszukaj jeszcze wśród canonów,ale trudno bedzie o dobre lustro w granicy 2ooo zł.